22.05

Praca weterynarza.

Ćw. ortofoniczne Zwierzęta w zoo -dz. powtarza po mamie rytmicznie nazwy kolejnych zwierząt egzotycznych np.: żyrafa, krokodyl, słoń( zachowując kolejność, w jakiej zostały wymienione) .

Zabawa naśladowcza –dz. biega lub tańczy przy muzyce, a na przerwę i hasło Zoo-naśladuje wybrane przez siebie zwierze .

Zajęcie –praca weterynarza. W oparciu o własne doświadczenia lub ilustracje w książce, lub bajkę.

https://www.youtube.com/watch?v=KQtydwyrLnQ

Omówienie pracy weterynarza, jego roli i zadań: leczenie chorych zwierząt, opieka nad zwierzętami i dbanie o ich bezpieczeństwo. Informacja dla dzieci jakie mogą ich spotkać zagrożenia ze strony zwierząt i kogo należy powiadomić w przypadku jakiegoś problemu (przypomnienie numeru alarmowego112)

Zadania na weekend-propozycje:

https://www.youtube.com/watch?v=nVoR0f4DcA0

Zabawa z chustą animacyjną( w zastępstwie z apaszką)-kładziemy na chuście zwierzę -pluszaka egzotycznego i podrzucamy go tak, trzymając chustę za rogi razem, by nie spadł na podłogę(ruchy muszą być skoordynowane ,w rytm muzyki).

Zabawa plastyczna : Kolorowe zwierzaki z zoo-malujemy kredkami lub farbami zwierzęta odrysowane z książek lub w kolorowankach.

 

Zachęcamy rodziców  do przeczytania dzieciom bajki terapeutycznej „Pan krokodyl i powrót do przedszkola” autorstwa Joanny Kochańskiejhttp://bajlandia.org/wp-content/uploads/2020/05/Pan-Krokodyl-i-powr%C3%B3t-do-przedszkola-3.pdf

Ta bajka powstała po to, żeby pomóc Państwu w rozmowie z dzieckiem nt. nowych zasad w przedszkolu, oswoić z przedszkolakiem trudne emocje i lepiej przygotować je na nową sytuację.- polecamy szczególnie tym rodzicom, których dzieci niedługo wrócą do przedszkola