21.05.2020

Czwartek-21.05.2020

 

EDUKACJA JĘZYKOWA

 

Ćwiczenia logorytmiczne. Rodzic czyta tekst, dzieci  powtarzają  i wykonują odpowiednie ruchy, pamiętając o lewej i prawej stronie.

 

Idzie żyrafa: tup, tup, tup,

w prawo tup, w lewo tup, tup, tup, tup.

Biegnie żyrafa: trach, trach, trach, w prawo trach, w lewo trach, trach, trach, trach.

 

 

 „ANIA w ZOO”- słuchanie opowiadania czytanego przez rodzica. Rozmowa z dziećmi na temat jego treści .Utrwalenie nazw poznanych(niektórych) zwierząt mieszkających w ZOO.

Był piękny dzień. Tata postanowił zabrać Anię na wycieczkę do zoo. Dziewczynka bardzo się ucieszyła. Pierwsze zwierzę, jakie zobaczyła Ania to lew. Miał on długą grzywę i wygrzewał się na słońcu.
Tatuś powiedział Ani, że jest to król wszystkich zwierząt. Poszli dalej. Nagle Ania krzyknęła: O! Popatrz, jaki śliczny konik! To zebra– rzekł tatuś. Ma na sobie czarno-białe pasy. Następnym zwierzęciem był słoń. Ania jeszcze nigdy nie widziała takiego ogromnego słonia.
Nagle Ania zauważyła, iż przy następnej klatce zgromadziło się bardzo dużo dzieci, które cały czas się śmiały. Była bardzo ciekawa, co tam się znajduje. Podeszła bliżej i zobaczyła małpkę, która naśladowała dzieci i stroiła śmieszne miny. To zwierzątko podobało się Ani najbardziej. Nagle Ania usłyszała plusk wody. Odwróciła się
i zobaczyła 4 długie nogi. To żyrafa piła wodę. Miała bardzo długą szyję i bardzo dużo brązowych plamek na ciele. Było  już późno i Tatuś z Anią musieli wracać do domu. Ani bardzo się podobała ta wycieczka i była bardzo szczęśliwa.

Porozmawiajcie z dzieckiem na temat opowiadania

– Gdzie tata zabrał Anię na wycieczkę?

– Jakie zwierzęta spotkała Ania w zoo?

– Które zwierzę najbardziej spodobało się Ani i dlaczego?

– Co to jest zoo?

– Czy byliście w zoo? Jeśli tak, to jakie zwierzęta widzieliście?

(ED. PLASTYCZNO- TECHNICZNA)

„ Egzotyczne zwierzę”-ŻYRAFA dorysowywanie brakujących elementów. Doskonalenie umiejętności manualnych dziecka. Odrysujcie swoja dłoń na kartce papieru. Dorysujcie brakujące elementy tak ,aby powstała żyrafa.

A może stworzycie więcej takich zwierzątek? Przesyłam kilka propozycji. Pochwalcie się swoimi pracami.

  

Zaśpiewajcie tez piosenkę „Idziemy do ZOO”

https://www.youtube.com/watch?v=rXz-hKkUvoM