Heppening patriotyczny „DZIEŃ FLAGI”

Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Dzień Flagi. Co oznacza biel i czerwień na polskiej fladze?

Polska flaga składa się z dwóch równych, poziomych pasów – białego i czerwonego. Biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski, i bieli Pogoni – rycerza galopującego na koniu, będącego godłem Litwy. Oba te godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła.

Poza granicami Polski oficjalnym symbolem naszego kraju jest flaga z polskim orłem na białym pasie. Używa się jej jedynie w celach dyplomatycznej reprezentacji Rzeczypospolitej Polskiej.

W naszym przedszkolu dzięki wsparciu i pomocy rodziców zorganizowaliśmy HEPPENING PATRIOTYCZNY. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami wykonali FLAGI RP i zrobili zdjęcie swoim pociechom, które z dumą machały swoimi flagami. Z nadesłanych zdjęć postanowiłyśmy zrobić kolaż prezentujący zaangażowanie w patriotyzm naszych przedszkolaków.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom i Paniom z innych grup za zaangażowanie się w naszą wspólną akcję