Poniedziałek 04.05.2020

Drogie „Ananaski” i Drodzy Rodzice!

Witamy Was po długim, majowym weekendzie. Zaplanowana tematyka na obecny tydzień to ”Mieszkam w Polsce”. Zachęcamy do realizacji proponowanych zabaw i dzielenia się efektami Waszej pracy.

 1. „Wszyscy kochamy naszą stolicę” – przygotowanie do nauki czytania i pisania, poznanie zabytków Warszawy. Wykonywanie ćwiczeń w 5 części kart pracy.                                                                                                To jest mapa Polski. Wskaż, gdzie leży nasza stolica – Warszawa. Pamiętasz, jak nazywa się najdłuższa polska rzeka płynąca z gór przez Warszawę do morza?

  Otwórz ostatnią już część kart pracy „Nowa Trampolina sześciolatka” część 5 na stronie 8 i 9.

  Wykonaj polecenia 1, 2 i 3. Jeśli nie masz tej części kart pracy wykonaj zadania poniżej:

  Zdjęcia przedstawiają różne miejsca w Warszawie. Spróbuj odczytać zdania obok zdjęć.

   To jest stacja metra. 
    To jest most.
    To są mury Starego Miasta.
   To jest Centrum Nauki Kopernik.
    To jest Stadion Narodowy.
    To jest zamek.  

  • „Majowe kwiatki” – usprawnianie dłoni, ćwiczenia oddechowe. Kartkę, np. z gazety porwij na drobne kawałeczki, to będą płatki kwiatków. Następnie połóż je na dłoni i zdmuchnij (nabierz dużo powietrza nosem i powoli wypuszczaj je ustami). Obserwuj jak skrawki papieru wirują i opadają na podłogę. Ćwiczenie powtórz kilka razy.
  • „Majowe chmurki” – obserwowanie nieba. Opisz kształt chmur, które widzisz, wskaż z czym kojarzą się Tobie te kształty. Obserwację można prowadzić podczas spaceru, we własnym ogródku, przez okno lub na balonie w różnych porach dnia.

   

  2. „Laurka dla strażaka” – dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka, z tej okazji wszystkim tatusiom i dziadkom naszych „Ananasków” pracującym w tym zawodzie składamy najserdeczniejsze życzenia oraz dziękujemy za ich ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Zachęcamy Was drogie dzieci do własnoręcznego wykonania laurki dla strażaka jako wyraz szacunku i uznania (podzielcie się zdjęciami korzystając z aplikacji Messenger).