22.04.2020r.

Propozycje do pracy w domu.

Dziś jest wyjątkowy dzień- Dzień Ziemi. W tym dniu promujemy postawy proekologiczne. W tym roku będziemy go celebrować w zupełnie inny sposób, w domu. Pomyślcie dlaczego przyroda jest dla Nas tak bardzo ważna. Postarajcie się Tego dnia, zrobić coś dla Ziemi. Skorzystajcie z naszych propozycji.

  1. „Dobre rady na odpady”- w tym ważnym dla środowiska dniu przypomnimy sobie zasady segregacji śmieci oraz możliwości ich ewentualnego przerobienia i wykorzystania.

Przeczytaj krótkie opowiadanie Doroty Geller.

Raz widziały w parku dzieci, co wyprawiał kosz na śmieci. Pod czerwone wziął się boki i urządzał dzikie skoki. Przez parkowe pędził dróżki, rozrzucając szkła i puszki. I przemykał alejkami z papierami za uszami. Tu coś zgubił, tam coś rzucił, wreszcie w krzakach się przewrócił. Zawołały w końcu dzieci: – Kosz na śmieci! I tak śmieci? Kosz zza krzaka nos wystawił, śmietnikowy strój poprawił, spod śmieciowej zerknął grzywki: – Chciałem trochę mieć rozrywki! Od lat w jednym miejscu stałem… Nikt z nas nie jest ideałem!

  • Postaraj się ocenić zachowanie kosza na śmieci?

Wskaż na zdjęciach odpady, które należy wrzucić do pojemnika w danym kolorze. Pomoże Ci w tym zadaniu piosenka.

Link do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=yn0ZYgO7AT0

  1. Wykonaj KP cz.4, s. 60-61.
  2. „Rzucamy do celu”- zabawa ruchowa. Na podłodze postawcie miskę lub wiaderko. Postarajcie się wrzucić do niego piłki, balony lub zmięte w kulki gazety. Policzcie celne rzuty.

DZIŚ TROCHĘ INTERAKTYWNEJ ROZRYWKI.

Gra interaktywna z rybką mini mini- segregacja śmieci. Umieść przedmioty we właściwym pojemniku na odpadki.(zwróćcie uwagę na inny kolor pojemnika na szkło)

https://www.miniminiplus.pl/rybka-minimini/gry/segregacja-smieci

Sprzątanie- ułóż puzzle on-line

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/225397-sprz%C4%85tanie?utm_source=facebook&utm_medium=visit&utm_campaign=share_puzzle&fbclid=IwAR0jC-AcHzdvh040WNVBKmZ_LCzgRztwSecLzTeSt9OVHxG3ofquXEbWE3k