20.04.2020

Witajcie Kochani!

W tym tygodniu proponuję Wam obserwację pogody. Czy znacie powiedzenie, że „Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy, trochę lata”? W tym tygodniu sprawdzimy czy to prawda. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy.

Poniedziałek 20.04.2020
1. „Karty obserwacji pogody”. Obejrzyjcie obrazki-zjawiska jakie występują w przyrodzie ,nazwijcie je. Obserwujcie pogodę jaka jest na dworze i dokumentujcie swoje spostrzeżenia. (przez cały tydzień). Każdego dnia, wspólnie z rodzicem lub rodzeństwem wklejcie lub narysujcie na karcie zachmurzenie, rodzaj opadu czy inne zjawiska, które zaobserwujecie. Rodzice mogą wpisać temperaturę powietrza(niekoniecznie). Symbole i karty obserwacji prześlę wam w załącznikach  na pocztę),ale możecie też samodzielnie rysować (załacznik1)

  1. ZABAWY RUCHOWE– Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej

-Wiosenna zabawa ruchowa

Pokazujemy dziecku wybraną kartę i czytamy, co mają zrobić np. skakać jak żaba czy fruwać jak ptak,  Taka zabawa nie tylko rozwija sprawność motoryczną, ale także koordynację ruchową, planowanie ruchów, umiejętność naśladowania, rozwija wyobraźnię .Ważne jest to, aby pozwolić dzieciom na działanie i na ekspresję.

Link do wydruku potrzebnych kart, możemy też poprosić dziecko o narysowanie niezbędnych obrazków.

https://drive.google.com/file/d/11fQWf-weWtCQZ42xJmXZnLTjTTVi6JR3/view

-Kwiecień -Plecień

https://www.youtube.com/watch?v=7glq1ruuEqI