Uwaga!Tak będziemy pracować od 25marca!

Kochani Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją, gorąco zachęcam Was do skorzystania z propozycji zabaw, ćwiczeń i działań, które możecie podejmować wspólnie z „Kropelkami” w domu. Po konsultacjach z Wami i rozpoznaniu Waszych możliwości ustaliliśmy, że będę kontaktowała się z Wami CODZIENNIE od poniedziałku do piątku za pomocą komunikatora Messenger, w grupie „Uczymy Kropelki”. Propozycje zadań, zabaw i ćwiczeń, które przygotuję dla dzieci, będę przekazywała poprzez Messengera, a także zamieszczała w zakładce naszej grupy na stronie przedszkola (abyście mogli z nich skorzystać w dogodnym dla Was czasie). Jeśli nie będziecie mogli korzystać z Internetu, proszę o kontakt, ustalimy sposób, w jaki dostarczę Wam potrzebne do pracy materiały. W razie wszelkich wątpliwości, pojawiających się problemów proszę o kontakt telefoniczny (będę wysyłała do Państwa wiadomości SMS, będą więc Państwo mieli mój prywatny numer).

Zachęcam, aby rodzice dzieci, które biorą udział w zajęciach logopedycznych, skorzystali ze wskazówek zamieszczanych w zakładce: Ćwiczenia logopedyczne w Ogłoszeniach przez logopedę.

Warto wykorzystać czas, w którym dziecko nie chodzi do przedszkola, na rozwijanie samodzielności – oczekujcie od swoich pociech większej pomocy przy codziennych czynnościach w domu np. podczas przygotowywania posiłków, sprzątania, czy nawet podczas wykonywania w swoim tempie czynności związanych z ubieraniem się, przygotowaniem do snu, w których bardzo często, z powodu pośpiechu, dzieci są wyręczane. Wykorzystajcie pobyt dziecka w domu na rozmowy z nim na różnorodne tematy. Zachęcam także do czytanie dzieciom i z dziećmi, korzystanie z edukacyjnych programów telewizyjnych, gier planszowych czy zabaw i gier zręcznościowych.

Pamiętajcie, że przygotowane przeze mnie zadania to tylko propozycje, które możecie modyfikować i dostosowywać do swoich możliwości. Jeśli nie jesteście w stanie czegoś zrobić, po prostu tego nie zrobicie! Jest to dla nas wszystkich niecodzienna i trudna sytuacja, ale Wasze zaangażowanie w edukację dzieci oraz kreatywność, którą wykazywaliście do tej pory upewniają mnie, że wspólnie damy radę!!! Jeśli macie ochotę, przesyłajcie mi poprzez Messengera zdjęcia obrazujące Wasze domowe nauczenie. Zachęcam Was także do gromadzenia wykonywanych przez dzieci prac, z których będzie można stworzyć pamiątkowy album, kiedy wrócimy już do normalnego trybu pracy.

Życzę, szczególnie dzieciom, ale także Państwu dużo zdrowia, cierpliwości i udanej zabawy podczas naszych spotkań. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie 🙂Monika Murawska-Ślęzak