PROPOZYCJE DO PRACY Z DZIECKIEM W DOMU

Witamy Serdecznie Wszystkie Dzieciaki i Rodziców z Grupy Pszczółki.

W załączeniu przesyłamy propozycje do wspólnej zabawy i aktywności w domu. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się razem w naszej Sali przedszkolnej.

Pozdrawiamy gorąco i życzymy miłej zabawy .

 

  1. AKWARIUM

Potrzebne będą: kolorowy papier, nożyczki, klej, ziarenka grochu i fasoli, kolorowe farby, pędzel. Z niebieskiego kartonu wycinamy kształt akwarium. Musimy teraz „umieścić” w nim złotą rybkę oraz kraba. W tym celu malujemy dłonie farbami w odpowiednich kolorach i odbijamy je na niebieskiej kartce- naszym akwarium. Wodnym stworzeniom dorysowujemy oczy , doklejamy wycięte z papieru kolorowego rośliny wodne oraz przyklejamy ziarenka grochu i fasoli, tworząc kamieniste dno akwarium.

 

  1. KWIATKI

Potrzebne będą: patyczki szaszłykowe, patyczki do uszu, farby, plastelina.  Łamiemy patyczki do uszu na pół. Końcówki z wacikiem maczamy w różnokolorowych farbach i wbijamy w kulkę z plasteliny. Gotowy kwiatek nabijamy na patyczek szaszłykowy.

 

  1. ZAMEK

Potrzebne będą: farby, pędzel, gąbka. Z gąbki wycinamy prostokąty i trójkąty różnej wielkości. Maczając gąbki w farbach, tworzymy nasze małe dzieło- zamek na wzgórzu.

INNE PROPOZYCJE