UWAGA! INFORMACJE O ZDALNYM NAUCZANIU!

Szanowni Rodzice!

W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – do 26 kwietnia trwa nadal czasowe ograniczenie funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w tym przedszkoli. Od 25 marca MEN ogłosiło konieczność prowadzenia kształcenia zdalnego. Jest to zadanie trudne zarówno dla nas, jak i szczególnie dla Was oraz dla dzieci, jednak czas, w którym obecnie się znaleźliśmy, wymaga od wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy. Wiemy ile trudu wkładacie w wychowywanie i edukację swoich pociech, szczególnie teraz, kiedy wielu z Was łączy pracę zawodową ze wsparciem dzieci, także w kształceniu na odległość. Jesteśmy świadomi tego, że przedszkolacy nie poradzą sobie bez pomocy dorosłych, czy rodzeństwa, chociażby w przeczytaniu polecenia, czy wytłumaczenia zadania, dlatego bardzo liczymy na Państwa pomoc! Zachęcamy, abyście zechcieli stworzyć dzieciom okazje, do skorzystania z przygotowanych przez nas propozycji. Zdajemy sobie sprawę z różnych możliwości dostępu do środków przekazu, sprzętów umożliwiających zdalne nauczanie, materiałów i środków, których możecie użyć podczas zabaw i ćwiczeń w domu, dlatego będziemy uwzględniać je w naszych planach kształcenia na najbliższy czas. Jednocześnie zapewniamy, że będziemy tak planować zadania, żeby nie obciążać dodatkowo ani Państwa, ani dzieci. Oczywiście przedszkole nie spełni swojej podstawowej funkcji opiekuńczej, ale mamy nadzieję, że chociaż częściowo zaspokoimy potrzeby przedszkolaków.

Wychowawczynie poszczególnych grup, już w pierwszym tygodniu zawieszenia zajęć nawiązały kontakt z rodzicami swoich podopiecznych i ustaliły formy kształcenia na odległość. Zgodnie z ustaleniami będą się komunikowały z Państwem za pośrednictwem dostępnych komunikatorów, serwisów, stron, poczty elektronicznej, tradycyjnej poczty oraz telefonicznie. Serdecznie prosimy Państwa również o śledzenie na bieżąco informacji, które będą zamieszczane w zakładkach grup oraz w Ogłoszeniach na stronie przedszkola. W razie wszelkich trudności, pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z wychowawczyniami oraz z dyrektorem przedszkola (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-12.00 pod tel. 87 423 90 68, codziennie poczta elektroniczna: przedszkolebp@onet.eu).

Ta niecodzienna sytuacja jest dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem, dlatego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.  Mamy nadzieję, że nasze działania będą dla Was wsparciem. Życzę wszystkim dużo zdrowia i optymizmu w tym trudnym czasie.
Dyrektor Przedszkola – Jadwiga Frąckiewicz