„Jestem tym, co jem i piję”- moduł II

W ramach realizacji drugiego modułu projektu „Misie” poznały piramidę żywieniową, uczestniczyły w spotkaniu z pielęgniarką, która opowiedziała nam m.in. o zasadach zdrowego żywienia. Na zajęciach wykonaliśmy wspólnie pracę grupową, która polegała na przyporządkowaniu poszczególnych produktów w odpowiednim miejscu piramidy. Teraz wiemy, jak prawidłowo komponować swoje posiłki.

Zorganizowaliśmy w przedszkolu Dzień Marchewki – dzieci poznały wartości odżywcze, jakie bez wątpienia zawiera to warzywo. Upiekliśmy pyszne i zdrowe ciasto marchewkowe, które smakowało wyśmienicie z sokiem marchewkowym.

Przygotowaliśmy również smaczne szaszłyki z owoców, wspierając tym samym polskie rolnictwo. Było to także świetna okazja do zbadania właściwości poszczególnych owoców: smaku, koloru, wielkości, itp.

Przeprowadziliśmy zabawę badawczą, która uświadomiła dzieciom, ile łyżek cukru znajduje się w ich ulubionych napojach i sokach i jaki ma to wpływ na ich zdrowie. Po przeprowadzonym eksperymencie już nikt z przedszkolaków nie ma wątpliwości i wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że woda jest najzdrowsza!