DZIEŃ CZYŚCIOCHA

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu MAGICZNA MOC BAJEK w naszym przedszkolu promujemy zainteresowanie dzieci czytaniem. Jednym z celów tego dnia było kształtowanie u dziecka poczucia odpowiedzialności za utrzymywanie porządku w sali i otoczeniu, wyposażenie go w wiedzę dotyczącą dobroczynnego wpływu higieny osobistej oraz higieny otoczenia dla zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia. Dlatego 4 października w ” Motylkowie” zorganizowaliśmy „Dzień Czyściocha.”

Dzieci z wielkim zaangażowaniem, radością i ciekawością oczekiwały tego dnia. Rankiem, gdy pojawiały się w sali,  zrobiło się bajkowo. Postacie z bajki „Kopciuszek”, za które przebrały się dzieci,  symbolizowały pracowitość, współpracę, zdrowie i czystość. W tym dniu przedszkolaki utrwaliły prawidłowe nawyki higieniczne i zasady dbania o czystość otoczenia. Było spotkanie czytelnicze z Kopciuszkiem – mamą Julii J.   Dużo atrakcji dostarczyła zabawa „Czarodziejska miotełka”, utrzymanie czystości otoczenia. Dzieci wysprzątały z kurzu całe przedszkole wraz z gabinetem P. Dyrektor oraz biurem ZOPO. Mamy nadzieję, że „Dień Czyściocha” i zabawa w Kopciuszkową Ekipę Sprzątającą, pozostanie w pamięci naszych wychowanków i pomoże w wypełnianiu codziennych obowiązków związanych ze sprzątaniem i dbaniem o higienę osobistą.

  

  

  

  

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji Dnia Czyściocha ( za przygotowanie świetnych kostiumów oraz miotełek). Dziękujemy P. Emilii za aktywny udział w naszej zabawie 🙂