UDZIAŁ W 26 AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA

Od 21 września 2019 r. do 27 września 2019 r. w Miejskim Przedszkolu w Białej Piskiej przedszkolaki z wszystkich oddziałów: Misie, Motylki, Pszczółki, Krasnale, Słoneczka, Iskierki, Ananaski, Biedronki i Kropelki brały udział w działaniach na rzecz poszanowania środowiska zgodnie z założeniami Akcji Sprzątanie Świata Polska 2019 „Nie śmiecimy – Sprzątamy – Zmieniamy!”.

Dzięki współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Gminy Biała Piska i LGD „Mazurskie Morze” 21 września 2019 r. nasze przedszkolaki zwiedzały ogrody pokazowe oraz Motylarnię w Marcinkowie, gdzie wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą i proekologiczną, a także wzięły udział w warsztatach recyklingowo – ekologicznych, na których samodzielnie wykonały doniczki z zużytych plastikowych butelek i sadziły w nich bylinę – Karmnik Ościsty.

W dniach 23-27 września 2019 r. dzieci uczestniczyły w zabawach i działaniach mających na celu utrwalenie zasad segregacji śmieci oraz sprzątały teren w okolicy przedszkola, a grupa „Kropelki” porządkowała teren wokół sceny w parku miejskim. Dzięki współpracy z Urzędem Miejskim w Białej Piskiej, otrzymaliśmy niezbędne w sprzątaniu, jednorazowe rękawiczki i worki na śmieci. W akcji brało udział ok. 200 dzieci. Teren i okolice przedszkola zostały oczyszczone ze śmieci, zebrano 10 worków odpadów, które posortowano i wrzucono do odpowiednich pojemników.

27 września 2019 r. przy współpracy rodziców naszych wychowanków, dzieci miały możliwość udziału w zajęciach recyklingowo – plastycznych i z zużytych, starych opon,  wykonały pojemnik na plastikowe nakrętki, które zbieramy od kilku lat, przekazując je na cele charytatywne.

Z podejmowanych przez nasze przedszkole działań, powstał spot promujący segregację odpadów i nieśmiecenia pt.: „Skoro dziecko potrafi, dorosłemu nie wypada nie umieć – Nie śmiecimy Sprzątamy Zmieniamy”, który trafił do wielu ludzi poprzez portal społecznościowy Facebook oraz stronę internetową naszego przedszkola.

Akcję w naszym przedszkolu koordynowały: Danuta Kamińska, Anna Melka, Ewa Gutowska, Joanna Florczyk, Anna Orzechowska.

PRZEDSZKOLAKÓW RADY NA ODPADY

(kliknij w powyższy link)

       

GALERIA