„Żaczki”  i „Wiewiórki” u stomatologa
Dnia 5. 03. 2020r.  dzieci z grupy  ,,Żaczki” i Wiewiórki” odwiedziły gabinet dentystyczny  pani doktor Joanny Wańczuk w ramach zajęć dotyczących preorientacji zawodowej oraz uświadomienia dzieciom konieczności dbania o zęby i  higienę jamy ustnej.
Pani stomatolog przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego.    Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu. Zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymywały  wyczerpującą odpowiedź , dzięki którym  specyfikę pracy dentysty. Chętne dziecko miało okazję siedzenia w fotelu dentystycznym.                                                                                                                                    
    Na pamiątkę spotkania dzieci wręczyły pani doktor  laurkę z życzeniami z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dentysty, który przypada piątego marca oraz podziękowanie.  Pani dentystyka obdarowała  wszystkie dzieci  obrazkami przedstawiającymi pracę dentysty oraz sposoby dbania o zdrowy uśmiech.
Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków,  które  bogatsze o nowe doświadczenia i  pełne wrażeń wróciły do przedszkola.                                                                              

R. Woroniecka, L.Wójcik

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast