Zgodnie z zarządzeniem Nr 0050.52.2020 Burmistrza Barczewo z dnia 11 marca 2020 roku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się korona wirusa SARS-CoV-2 zostały zawieszone zajęcia dydaktyczne w naszej szkole od 12 marca do 27 marca 2020 r.

Nie oznacza to jednak, jak zaleca MEN, dni wolnych od nauki.W związku z zaleceniami MEN w szkole będzie prowadzana nauka zdalna. Materiały i zadania będą udostępniane przez wychowawców uczniom pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
W razie pytań można konsultować się z nauczycielami w godzinach od 10.00 do 13.00.

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie

 ❗️ W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa od 12 marca do 27 marca 2020r. funkcjonowanie jednostek oświatowych zostajeczasowo ograniczone.  

❗️ w czwartek i piątek (12-13 marca) w szkole i w przedszkolu będą organizowane TYLKO zajęcia opiekuńcze. Prosimy jednak, aby w miarę możliwości, nie przyprowadzać dzieci do świetlicy.  

❗️ od 16 marca do 27 marca placówka nie organizuje ŻADNYCH zajęć, nawet opiekuńczych. Uczniowie w tych dniach nie przychodzą do szkoły.  

❗️ w najbliższych dniach wychowawcy klas będą się kontaktować z rodzicami, w sprawie samodzielnego uzupełniania i utrwalania wiedzy przez dzieci.

❗️ Prosimy o przestrzeganie zasad higieny i unikanie dużych skupisk ludzi.

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach zachorowań spowodowanych koronawirusem apelujemy aby:

 ❗️ porozmawiać z dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania  

❗️ nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły  

❗️ nie organizować wyjazdów do krajów, w których wykryto ogniska koronawirusa  

❗️ jeśli dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego Rodzicu, pamiętaj! Przestrzeganie podstawowych zasad higieny może uchronić także przed grypą sezonową i innymi schorzeniami, wywołanymi wirusami! Fot. Oddech życia

„W krainie pingwinów”- Zaczarowana zagroda Aliny i Czesława Centkiewiczów, to temat warsztatów edukacyjnych w WMBP w Olsztynie, w których brali udział uczniowie klasy 2.

Poznawaliśmy osobliwości Antarktydy, jej klimat i ukształtowanie powierzchni. Szukaliśmy na mapie Antarktydy, polskich stacji badawczych (dawnych i obecnych). Poznaliśmy charakterystykę pingwinów. A na koniec wykonaliśmy książeczki o ty ciekawym kontynencie. Dziękujemy za inspirujące zajęcia!

Ależ to był dzień! Dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń.

Swój dzień miał dziś ulubiony święty wszystkich dzieci – Mikołaj. Gościliśmy studentów z Rosji, którzy specjalnie dla nas, przedstawili krótki spektakl o Dziadku Mrozie. Było super! Cпасибо! Nasi uczniowie przybliżyli tradycje Bożego Narodzenia w Polsce. A jakby tego było mało, to jeszcze wspólnie pośpiewaliśmy na II Mikołajkowym Konkursie Karaoke. Co za dzień! 

Uczniowie klasy 2 wyjechali wraz z rodzicami do Warszawy na Galę Finałową Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajmy się”, która odbyła się 27 listopada 2019 roku w Muzeum POLIN.

.Podczas gali Ola-gospodyni klasy-w imieniu wszystkich uczniów odebrała dyplom finalisty. Już myśleliśmy, że to koniec niespodzianek, gdy wszyscy zostaliśmy poproszeni na scenę! Z rąk pani prezydentowej – Anny Komorowskiej otrzymaliśmy dyplom wyróżnienia i nagrodę pieniężną za zrealizowany projekt pt. „Rzepka „. Mamy wspierały nas i pomagały podczas całego dnia. Po gali czekał na nas słodki poczęstunek i warsztaty edukacyjne dotyczące różnorodności, tolerancji i komunikacji. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że w grupie każdy jest potrzebny, a wspólnie można zrobić więcej. Dzień pełen emocji zakończyliśmy spacerem po Warszawie i wjazdem na XXX piętro tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki. Warszawa nocą z góry jest śliczna!