Wydarzenia

Maski bawełniane WIELORAZOWE dwuwarstwowe.

Nasze maseczki charakteryzuje różnorodność kolorów i wzorów. Szyjemy maseczki profilowane (trójkątne) lub klasyczne.
Damskie, męskie i dziecięce.

Pomyśleliśmy również o maseczkach na sezon letni poprzez dobór odpowiednich materiałów.

Ponadto,

jesteśmy otwarci na indywidualne wzornictwo i kolorystykę odpowiadającą Państwa gustom i estetyce.
Na życzenie klienta istnieje możliwość uszycia maski z kieszonką dla potrzeb wymiany dodatkowego filtra.

Maseczki stały się niezbędnym elementem garderoby chroniącym nasze zdrowie

Nasze maseczki są:

– wygodne i szczelnie przylegają do twarzy

– pozwalają swobodnie oddychać

– posiadają wygodne zauszniki z elastycznej gumy
– można je prać w temperaturze do 60oC  i prasować bez obawy o uszkodzenie lub zniekształcenie.
Do produkcji materiały zostały zdekatyzowane, a same maseczki zdezynfekowane i wyprasowane  w wysokiej temperaturze.

Maseczki w cenie od 7 zł/brutto.

Możliwa wysyłka do paczkomatu lub kurierem – koszt: 12 zł
Możliwy odbiór osobisty: Szczytno i okolice

Dostępne od ręki – po kilka sztuk
Możliwe większe ilości – na zamówienie, z negocjacją ceny.

Zdjęcia to przykładowe wykonania maseczek.
Czas realizacji zamówienia to 1-2 dni robocze.

Możliwość wystawienia faktury lub sprzedaż paragonowa.
Zapraszamy do zakupu.  Prosimy pytać o dostępność – oferta będzie stale poszerzana.

Kontakt: 604 801 551 lub e-mail: kreolia@wp.pl

Spółdzielnia Socjalna BULWAR

Jerutki 81, 12-140 Świętajno

NIP 745 184 82 27

 

_______________________________________________________
Obraz dopełnieniem pięknego wnętrza

Zapraszamy na wystawę malarstwa nowoczesnego Pani Emilii Kurzyk z Olszewnicy Wielkiej.  W dniach 1-12 października 2018 roku można oglądać prace autorki w Gospodzie Bulwar prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną o tej samej nazwie, w miejscowości Jerutki, gm. Świętajno.

Oficjale otwarcie wystawy odbyło się w minioną niedzielę 30 września . Podczas wernisażu przybyli goście mogli w miłej atmosferze przy kawie i cieście oglądać obrazy i rozprawiać o nich z samą autorką. Jak powiedziała artystka: ,,obok miłości do natury bardzo ważne miejsce zajmuje malarstwo. Tekstura, wymiar i kolor są podstawą oryginalnej kompozycji”. Malarka traktuje swoje dzieła jako dopełnienie do zaprojektowania pięknego wnętrza. Jej zdaniem: ,,obrazy  we wnętrzach tworzą niestandardowy, współczesny element sztuki w domu lub biurze”.

Prace autorki można oglądać w godz. 8-15 w Gospodzie Bulwar w miejscowości Jerutki lub w innych godz. i terminie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: 604-801-551. Wstęp wolny.

__________________________________________________________
V Powiatowe Zawody Sprawnościowe OSP Powiatu Szczycieńskiego.

W dniu 30 września br. na stadionie miejskim w Szczytnie odbyły się kolejne już V Powiatowe Zawody Sprawnościowe OSP Powiatu Szczycieńskiego, które są rozgrywane między dwuletnim cyklem powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych, integrując strażaków OSP, a jednocześnie zapewniając rywalizację sportową i utrzymanie przez nich znakomitej kondycji. Drużyny zmagały się w 2 konkurencjach, sztafeta pożarnicza 8x50m z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.
Rywalizacja rozstrzygnęła się następująco:
1 miejsce – OSP Jedwabno
2 miejsce – OSP Płozy
3 miejsce – OSP Nowy Dwór
4 miejsce – OSP Linowo
5 miejsce – OSP Lipowiec
6 miejsce – OSP Wesołowo
7 miejsce – OSP Piasutno
8 miejsce – OSP Dźwierzuty
9 miejsce – OSP Wilamowo
10 miejsce – OSP Pasym
Strażacy nie mogli w tym roku zapomnieć o 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości 100 strażaków wzięło udział w pokazowej konkurencji rozwinięcia 100 węży pożarniczych.
Na koniec rywalizacji dzieci z OSP Linowo wzięły udział w specjalnej sportowej konkurencji.
W trakcie zawodów dodatkowe atrakcje, konkursy i poczęstunek dla dzieci zorganizowały Spółdzielnia Socjalna „Bulwar” wspólnie ze Stowarzyszeniem „Płozytywni”.
Pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary, a wszystkie uczestniczące zespoły nagrody rzeczowe wiertarko – wkrętarki oraz siekieromłoty.

  

________________________________________________

I Festiwal

„Bulwa” 2018

W sobotę 15 września w Jerutkach odbył się I Festiwal Kulinarny Bulwa 2018. Festiwal został zorganizowany w ramach projektu dofinansowanego przez Zarząd Województwa  Warmińsko-Mazurskiego. Organizatorem imprezy była Spółdzielnia Socjalna Bulwar w Jerutkach. Festiwal Kulinarny „Bulwa” 2018 to przedsięwzięcie, które przede wszystkim ma celu kultywowanie dziedzictwa kulinarnego naszego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji ziemniaka w jadłospisach mieszkańców  północno-wschodniej Polski. Zadanie ma na celu również uruchomienie myślenia wśród społeczności regionu o bardzo dużej wartości odżywczej  bulw ziemniaka, które w ostatnich kilkudziesięciu latach straciły na swej popularności. Głównym bohaterem festiwalu był ukazany w różnych przekazach i na różne sposoby ziemniak. W organizację festiwalu zaangażowali się członkowie  Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni: Remigiusz Jasiński, Kamil Misiak, Szymon Słomkowski, Cezary Ambrożko i Michał Denesiuk, przedstawiciele branży gastronomicznej i kucharze z elbląskich restauracji Studnia Smaków, Strzecha i Gospody Bulwar w Jerutkach. Kucharze przeprowadzili prelekcje na temat historii ziemniaka i jego roli w kuchni mazurskiej oraz znaczenia dietetycznego, a także wykonali pokaz kulinarny na którym przygotowali menu degustacyjne (od zakąski aż po deser)  z potraw opartych na ziemniaku. Przygotowali m.in. Panierowane kąski ziemniaczane z wątróbką na sosie musztardowo pietruszkowym, Krem ziemniaczano-chrzanowy z porem na palonym maśle i rozmarynowym pesto, Fondant z kozim serem i czosnkiem na salsie pomidorowej , Ziemniaczane ” risotto” z masłem orzechowym olejem kokosowym gorzką czekoladą i miętą  Odbył się także konkurs kulinarny na najlepszą regionalną potrawę z ziemniaków, w którym udział wzięły osoby indywidualne, koła gospodyń wiejskich oraz uczestnicy pracowni gastronomicznych ośrodków terapeutycznych i opiekuńczych dla osób niepełnosprawnych z Powiatu Szczycieńskiego. Jury złożone z członków EKSK i smakosza wybranego spośród publiczności wybrało trzy najlepsze potrawy. Zwyciężyły kartacze przygotowane przez Teresę Mątwicką, drugie miejsce zajęła z kartoflakiem Barbara Przemowska., natomiast najniższy stopień podium przypadł Katarzynie Zawada  która przygotowała ciasto z batatów. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, a dodatkowym wyróżnieniem był dla nich fakt, że ich potrawy przez najbliższy rok będą gościły w karcie menu Gospody Bulwar. Wszyscy odwiedzający festiwal mogli poczęstować się regionalnymi, a przede wszystkim ziemniaczanymi specjałami przygotowanymi przez pracowników spółdzielni socjalnej i Gospody Bulwar. tj. kartoflanka, kopytka, pączki ziemniaczane czy domowy smalec z kiszonym ogórkiem oraz bawić się przy muzyce na żywo. Dodatkowo odbyła się giełda płodów rolnych, na której można było od miejscowych rolników zakupić ziemniaki i posłuchać wygłoszonych przez nich prelekcji na temat ich .uprawy. Kolejne spotkanie z ziemniakiem już za rok na II festiwalu Bulwa.

Zapraszamy.

https://www.facebook.com/ElblaskiKlubSzefowKuchni/

 

(Galeria zdjęć)

 

_____________________________________________

I Festiwal „Bulwa 2018”

Zapraszamy do udziału  w I Festiwalu Kulinarnym – Bulwa 2018 organizowanym przez Spółdzielnię Socjalną BULWAR z Jerutek współfinansowanego przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Odbędzie się on 15 września o godz. 10.00 w Jerutkach, w Centrum Kreatywności Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności. Zapraszamy do udziału rolników, restauratorów, miłośników kuchni, kucharzy amatorów, uczniów szkół gastronomicznych, członków formalnych i nieformalnych grup kultywujących tradycje kuchni regionalnej i wszystkie osoby lubiące smacznie i zdrowo zjeść, a także tych, którzy chcą zrobić zapasy na zimę zakupując warzywa bulwiaste (np. ziemniaki).
Dla wszystkich przygotowano bardzo  ciekawy program:
– seminaria tematyczne:
– konkurs kulinarny dla amatorów kucharzy (regulamin w załączeniu) z nagrodami
– pokazy kulinarne mistrzów kuchni powiatu szczycieńskiego i gości z Elbląga połączone z degustacją
– giełda roślin bulwiastych
– występy artystyczne.
Przewidywana  godzina zakończenia imprezy – 17.00.
UWAGA! 
termin zgłaszania chęci udziału w Festiwalu przedłużono do 13 września br.
Wszystkich chętnych restauratorów chcących wziąć czyny udział w Festiwalu prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 604801551.
Zapraszamy!!!!

 

Do pobrania:

____________________________________________________________________

Media o Nas…

____________________________________________________

Tworzymy przekąski pod bacznym okiem i kierownictwem pana Michała Denesiuka. Jest smacznie, zdrowo i kolorowo 🙂

_______________________________________________

Wzięliśmy udział w Forum Odnowy Wsi, które odbyło się w dniach 23-24 listopada w hotelu Mercure w Mrągowie.

zdj. Kamila Górska-Kłodzińska

______________________________________________

9 września 2017 r. zaprezentowaliśmy swoje działania podczas II edycji Międzygminnych Targów Przedsiębiorczości w Pasymiu.

zdj. http://pasym.pl/2349-6984,II-edycja-Miedzygminnych-Targow-Przedsiebiorczosci-za-nami,34997.html

________________________________________________

A tak przygotowujemy się do wielkiego otwarcia Spółdzielni, co nastąpi niebawem. Zatem wszystkie ręce na pokład i działamy dalej 🙂

_____________________________________________

Tutaj również byliśmy – uroczyste podpisanie umów  w ramach inicjatywy Leader objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, 20 lipca, Kamionka k. Nidzicy.

zdj. http://lgdbmk.pl/index.php/kolejne-umowy-podpisane/

________________________________________________

Wzięliśmy udział w konkursie „Podpłomykowe wariacje”, który odbył się w ramach II Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Pruskiej 8 lipca 2017 w Dźwierzutach.

_________________________________________________

Byliśmy tutaj 🙂

  • Międzynarodowy Festiwal Kultur, 20 maja 2017, Spychowo

zdj. Gmina Świętajno

  • Powiatowy Dzień Dziecka, 1 czerwca 2017, Szczytno

zdj. Robert Arbatowski

 

 

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast