Wydarzenia

Wzięliśmy udział w spotkaniu noworocznym z Burmistrz Miasta Szczytno p. Danutą Górska, które poświęcone zostało omówieniu planów miasta na obecny rok.

http://miastoszczytno.pl/8056,Spotkania-noworoczne-z-burmistrz-miasta.html

_________________________________________________

______________________________________________

_________________________________________________

Wzięliśmy udział w spotkaniu dotyczącym projektu „Niepodległa Łączy”, które odbyło się 11 stycznia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Szczytno, podczas którego Starosta Szczycieński p. Jarosław Matłach przedstawił uczestnikom założenia, cel projektu oraz możliwości zarówno dla partnerów jak i dla jego odbiorców.

Źródło: http://powiatszczycienski.pl/8007,Spotkanie-z-przedstawicielami-organizacji-pozarzadowych-dotyczace-projektu-Niepodlegla-Laczy.html

_________________________________________________

__________________________________________________

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego składa serdeczne podziękowania wszystkim organizacjom z terenu powiatu, które wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Fundacji Veolia i Urzędu Miejskiego w dniu 8 września w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Szczytnie. Spotkanie miało na celu poruszenie m.in. najważniejszych wyzwań środowiskowych na terenie miasta Szczytno.

zdj. http://miastoszczytno.pl/2341-6910,Szukali-rozwiazan,34839.html

____________________________________________________

Fundacja Veolia Polska wraz z Urzędem Miasta Szczytno zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i liderów grup nieformalnych do udziału w konsultacjach społecznych poświęconych wyzwaniom środowiskowym miasta Szczytno.

Celem konsultacji jest lepsze poznanie sytuacji i problemów, na jakie napotykają liderzy miasta w swojej codziennej pracy społecznej, ale także przyjrzenie się ich sukcesom oraz pomysłom na zaangażowanie mieszkańców w ochronę środowiska w Szczytnie.

Dokładna diagnoza potrzeb społecznych posłuży sformułowaniu najważniejszego wyzwania środowiskowego, które przed nami stoi, a na które możemy wspólnie poszukać odpowiedzi.

Dzięki konsultacjom i Państwa zaangażowaniu będziemy mogli doprecyzować tematykę planowanego konkursu mikrograntowego i upewnić się, że jego zakres będzie odpowiedzią i szansą na rozwiązanie niektórych lokalnych wyzwań sąsiedzkich.

Inicjatorem konkursu jest Fundacja Veolia Polska – organizacja pozarządowa powołana przez Grupę Veolia w Polsce w celu realizowania działań społecznych i edukacyjnych.

Zarówno konsultacje, jak i konkurs mikrograntowy prowadzony jest przy stałym wsparciu Urzędu Miasta Szczytno. Realizowany będzie na terenie miasta, a jego początek zaplanowaliśmy już na jesień tego roku.

Nasza międzysektorowa współpraca ma na celu wsparcie finansowe i merytoryczne ciekawych inicjatyw i aktywnych liderów lokalnych w Szczytnie, głównie w działaniach na rzecz ochrony środowiska. Naszym celem jest zachęcenie jak największej liczby mieszkańców do włączenia się w aktywności proekologiczne na rzecz naszego miasta.

Spotkanie, na którym będziemy wspólnie z Państwem wypracowywać szczegółowe założenia tego projektu odbędzie się 8 września.

Zapraszamy na godz. 11. Dyskusja będzie moderowana przez partnera merytorycznego Fundacji Veolia Polska – firmę BETTER.

____________________________________________

Zostaliśmy zaproszeni przez Burmistrz Miasta Szczytno p. Danutę Górską na uroczyste otwarcie Dni i Nocy Szczytna.

_________________________________________________

Szanowni Państwo!

Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych Warmii, Mazur i Powiśla

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego przystępuje do opracowania programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018.

Biuro Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie serdecznie zaprasza Państwa do wyrażenia swojej opinii i zgłaszania uwag do w/w programu współpracy poprzez wypełnienie załączonej ankiety.

ankieta_PW_2018

Z poważaniem

Joanna Glezman

Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi

_____________________________________________

Zapraszamy na VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata forum obywatelskie zapraszamy przedstawicieli organizacji z całego kraju.

Wiodącym punktem VIII OFIP-u jest forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Pierwszy dzień poświęcony jest dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat. Gospodarzami drugiego dnia forum (sobota, 9 września) będą przedstawiciele inicjatyw, którzy w maju zgłoszą gotowość do zorganizowania własnej sesji. Zapraszamy do współpracy i do poprowadzenia interesujących spotkań, warsztatów i debat!

Zgłoś temat sesji!
Aby zgłosić się należy kliknąć w link i uzupełnić formularz, który jest aktywny na stronie wydarzenia do 26 maja 2017 r. http://ofip.eu/formularz-dla-organizacji/

Głosowanie i rejestracja
W tym roku partycypacyjny charakter OFIP-u zostaje rozszerzony i na tematy, które wpłyną będzie można oddać głos poprzez stronę. Wtedy zostanie też otwarta ogólna rejestracja dla wszystkich chętnych.

Harmonogram
4 maja – 26 maja 2017: Zgłaszanie tematów przez organizacje
29 maja – 7 czerwca 2017: Otwarte głosowanie na tematy sesji na stronie www.ofip.eu
29 maja – 31 lipca 2017: Rejestracja uczestników VIII OFIP-u

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych
OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmuje się najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. W poprzednich edycjach poświęcone było sytuacji trzeciego sektora z naciskiem na takie zagadnienia jak aktywność obywateli, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i promowanie dialogu społecznego. Przyjęta została Karta Zasad Działania Organizacji Pozarządowych, powstała lista postulatów dotyczących rozwoju państwa obywatelskiego.
Ostatni OFIP w 2014 r. przyniósł prace nad Strategiczną Mapą Drogową Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce – pierwszym dokumentem, który określa kierunki działania organizacji pozarządowych w naszym kraju. Prace nad nim były przez 3 kolejne lata kontynuowane i temat ten powróci na VIII OFIP-ie. Ogólną osią tegorocznej dyskusji będą wolność i wartości – będziemy przyglądać się, które z nich łączą środowisko osób angażujących się w działalność pozarządową.

Organizator
Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 r. Jest jedyną ponadbranżową federacją, która zrzesza łącznie 500 organizacji – w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.
OFOP ma wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych związanych z sektorem pozarządowym. Uczestniczy w tworzeniu zasad, dzięki którym środki unijne trafiają do organizacji i obywateli. Działa na rzecz jawnego, przejrzystego i odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce oraz zachęca do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Więcej informacji na stronie internetowej www.ofop.eu

Więcej informacji o wydarzeniu:
www.ofip.eu
facebook.com/ofip.eu
twitter.com/ofip2017

Kontakt:
VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych
ofip@ofop.eu
tel. 22 253 28 56

_____________________________________________________

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego została zaproszona na XIV Galę Konkursu „Godni Naśladowania”.

________________________________________________________

stowarzyszenia-9672

http://miastoszczytno.pl

26 stycznia w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie Burmistrz p. Danuty Górskiej z przedstawicielami stowarzyszeń, które działają na terenie miasta Szczytno. Podczas spotkania podsumowano zeszłoroczne poczynania poszczególnych organizacji, ale również zaprezentowano plany działania na rok 2017.

 

____________________________________________________

dsc-0506-picture586e34725106d

http://powiatszczycienski.pl

Rada Organizacji Pozarządowych pragnie złożyć serdeczne podziękowania na ręce wszystkich przedstawicieli Organizacji Pozarządowych z terenu Powiatu Szczycieńskiego, którzy 5 stycznia br. wzięli udział w spotkaniu dotyczącym ogłoszonego otwartego konkursu ofert na rok 2017 dla organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Szczycieńskiego.

___________________________________________________

Reprezentantami Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego w komisjach oceniających wnioski w konkursach ogłoszonych przez Miasto Szczytno i Powiat Szczycieński będą w najbliższym czasie:

w Powiecie:

– Wiesława Zalewska

– Anna Lipka

– Katarzyna Pacewicz

w Mieście:

– Wiesława Zalewska

– Katarzyna Pacewicz

– Dorota Studniak

Życzymy owocnej pracy!

____________________________________________________________

Witam serdecznie,

zapraszam Państwa do udziału w Targach Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego, nowy-microsoft-powerpoint-presentation-2-page-001które odbędą się 2 grudnia 2016 o godz. 14.30 na terenie Portu Lotniczego Olsztyn – Mazury w Szymanach w ramach zadania publicznego dofinansowanego przez Powiat Szczycieński pn. Szkoła Nowych Horyzontów Współpracy.

Jest to dla nas wszystkich wspaniała okazja do integracji i zaprezentowania działań III sektora w naszym powiecie. W trakcie targów odbędą się m.in. spotkania z przedstawicielami samorządów i zaproszonymi ekspertami,powstaną stoiska prezentacyjne, a na scenie będzie można zobaczyć występy artystyczne przedstawicieli poszczególnych organizacji.

Chęć udziału w wydarzeniu prosimy zgłaszać do 29 listopada 2016 r. na specjalnym formularzu zgłoszeniowym (jest w załączeniu), który należy przesłać na adres:

Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Kreolia-Kraina Kreatywności, Jerutki 81, 12-140 Świętajno

lub

na adres mailowy: kreolia@wp.pl

lub osobiście: w Biurze Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności ul. Solidarności 6, 12-100 Szczytno

kontakt telefoniczny: Joanna Gawryszewska 604 801 551

Zapraszamy również do udziału w konkursie „Społecznie zaangażowani”.

Jeżeli Wasze stowarzyszenie, organizacja czy też grupa nieformalna w 2016 roku odniosła sukces, zorganizowała wyjątkowe wydarzenie lub wyróżniającą się inicjatywę, ma w swoim gronie super wolontariusza – zgłaszajcie swoje kandydatury!

W załączeniu przesyłam regulamin konkursu i karty zgłoszeniowe.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 2 grudnia 2016 roku podczas I Gala Konkursu „Społecznie zaangażowani”, która odbędzie się bezpośrednio po Targach.

Zgłoszenia można nadsyłać do 27 listopada br. pocztą elektroniczną na adres mailowy: turystyka@powiat.szczytno.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego ul. Polska 12, 12-100 Szczytno z dopiskiem KONKURS.

Z pozdrowieniami

Joanna Gawryszewska

Prezes Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności

regulamin-konkursu-pn-spolecznie-zaangazowani-2

karta-organizacja-roku

karta-wolontariusz-roku

karta-inicjatywa-roku

odezwa-i-zaproszenie-organizacji-poz-targi-2016

formularz_zgloszeniowy-na-targi-organizacji-pozarzadowych-2016-akt

________________________________________________________________________________

Pragniemy poinformować, iż Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy” ogłosiła indeks2nabór wniosków w ramach następujących przedsięwzięć:

Dodatkowe informacje są dostępne w załączniku:

informacja o naborach wniosków

ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ!

_________________________________________________________________________________

Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego została zaproszona w dniu 3 listopada na obchody uroczystości ku czci Św. Huberta – patrona myśliwych i leśników.

hubertus-page-001

____________________________________________________________

Spotkanie z Radą Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego z organizacjami pozarządowymi

  Jerutki, 15 października 2016 r.

zainicjowane przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego

         W spotkaniu uczestniczyli przedstawicieli Rady Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-dscn0128Mazurskiego (powiaty: iławski, szczycieński, piski, Miasto Olsztyn) oraz organizacje pozarządowych powiatu szczycieńskiego. Uczestnicy reprezentowali następujące organizacje:

1)    Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet,

2)    Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego HEROLD,

3)    Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych,

4)    Stdscn0123owarzyszenie „Przystań” z Iławy,

5)    Fundacja „Kreolia” z Jerutek,

6)    Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko-Mazurski Oddział Regionalny,

7)    PTTK Olsztyn,

8)    Stowarzyszenie „Nasze Jakubowo” z Olsztyna,

9)    Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju „Pionier” z Olsztyna,

10)  ZHP Chorągiew Warmińsko-Mazurska,

11)  Sieć Organizacji Młodzieżowych Warmii i Mazur ATOMY,

12)  LOK Szczytno,

13)  Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Szczytna,

14)  Stowarzyszenie Przyjazne Spychowo,

15)  Stowarzyszenie Kobieta Na Plus z Rucianego-Nidy.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Joanna Glezman, Pełnomocnik Marszałka ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Rozpoczął je występ wokalny podopiecznej Fundacji „Kreolia”.

Dyskusjdscn0122a objęła następujące tematy, sformułowano następujące wnioski:

1.    Zasady i formy współpracy Samorządu Województwa z wojewódzką Radą Organizacji Pozarządowych – wspólne działania. Propozycje do omówienia:

1)    Wojewódzka konferencja organizacji pozarządowych województwa warmińsko-mazurskiego.

2)    Konkurs „Godni Naśladowania”.

3)    Wojewódzka Konferencja Rad Działalności Pożytku Publicznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

4)    Forum Pełnomocników Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

5)    Wojewódzka konferencja Rad Organizacji Pozarządowych
i innych przedstawicielstw lokalnych organizacji pozarządowych.

WNIOSKI:

– Aby w wojewódzkiej konferencji organizacji pozarządowych uczestniczyli przedstawiciele
z regionu należy zapewnić im transport (zwrot kosztów), atrakcyjny program merytoryczny, pokryć koszty uczestnictwa, ewentualne środki na stoiska (produkty).

–  Obecnie organizacje mają bardzo dużo propozycji lokalnie i brak im na nie czasu, dlatego zaangażowanie na poziomie regionu powinno być dla nich wyjątkowo korzystne. Brak jest koordynacji różnych wydarzeń. Organizacje nie mają czasu uczestniczenia we wszystkich propozycjach. Bardzo często biorą w nich udział również te same osoby, stąd:

– proponuje się połączyć działania w skazane w punktach 1,3,5 w jedno stałe wydarzenie regionadscn0129lne (stały termin Forum Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego), 2-dniowe, z panelami dla Rad, z atrakcyjnym programem merytorycznym. Dobra praktyka to ogólnopolska  konferencja organizacji wiejskich w Marózie. Spotkanie to powinno być zorganizowane przez wielu organizatorów (w partnerstwie samorządu województwa, samorządów lokalnych, organizacji infrastrukturalnych) przy wykorzystaniu zasobów będących w dyspozycji każdego z nich.

– Forum Pełnomocników w formie spotkań roboczych, merytorycznych urzędników powinno być w gestii Urzędu Marszałkowskiego.

– Nie należy łączyć konferencji OP z Galą konkursu „Godni Naśladowania”.

2.    współpraca w ramach kampanii 1% – w jakich formach?

– Należy jak najbardziej wyjść do ludzi z informacją (wciąż jest taka potrzeba) czym jest odpis (to nie dodatkowy podatek), że warto wspierać organizacje lokalne, że można składać korektę PIT (dla tych podatników, których rozliczają zakłady pracy, ZUS), np. poprzez: poprzez sołtysów, konkurs na hasło (np. „Sam nie tracisz innych wzbogacisz”) i logo kampanii (logo lub/i hasło mogłoby być umieszczane np. w pismach urzędowych w stopce; sam konkurs jest już promocją pozostawiania 1% w regionie, należy pamiętać, że ogólnopolskie logo 1% jest rozpoznawalne), styczeń/kwiecień -€“ publikacje list OPP w mediach lokalnych (przez wójtów/burmistrzów), informacja w mediach.

– Są organizacje, których księgowi rozliczają chętnych, a ci w zamian deklarują 1% wybranej OPP.

– Może należy zmodyfikować materiały samorządu województwa?

3.    Zasady i formy współpracy przy organizacji konkursu „Godni Naśladowania”.

Tematu nie rozwijano. Dyskutowano jedynie nt. zasadności samo-zgłaszania się do konkursu (jest to bariera dla niektórych organizacji, pułapką może być zależność bogactwa wniosku od umiejętności pisarskich). Głosy były podzielone z uwagi na to, że każda forma ma swoje plusy i minusy. Wyrażono prośbę do uczestników o rozpropagowanie konkursu, aby wpływało więcej wniosków.

4.    Zasady naboru przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowych na szczeblu regionalnym.

Jedynym wymaganiem, które uznano za ważne to uczestnictwo w szkoleniu dla członków komisji. Trudność stanowi tu organizacja szkolenia z uwagi na to, że członkowie komisji są
z różnych części województwa. Nie uznano za ważne to, że ktoś powinien mieć doświadczenie w pracy w komisji konkursowej.

5.    Organizacja konkursu na dofinansowanie wkładów własnych z poziomu regionu.

Zmiana: Ograniczenie w 2017 r. liczby wspieranych w konkursie zakresie zadań do tych, które są w zakresie Biura Dialogu Społecznego i Pożytku Publicznego (czyli: rozwój sektora pozarządowego, wspieranie wolontariatu, aktywność społeczna oraz obywatelska młodzieży). Uzasadnieniem jest wycofanie funduszy UE z tego obszaru tematycznego w obecnym okresie programowania. Konkurs miałby ograniczoną liczbę wymagań. Uczestnicy wskazywali, że nabór powinien być w systemie ciągłym (ważne).

6.    Jak wspierać organizacje pozarządowe ze szczebla regionu jako uzupełnienie dostępnych lokalnie zasobów (organizacje infrastrukturalne, LGD, COPy, samorządy lokalne itp.).

Propozycje z projektu programu współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi na 2017 r.: w zakresie priorytetu „Rozwój sektora pozarządowego województwa warmińsko-mazurskiego” to: organizacja konkursu na realizację następujących zadań:

Edukacja organizacji pozarządowych w zakresie:

– pozyskiwania środków na działalność, głównie w sposób inny niż z dotacji, czyli np. od sponsorów, darowizny osób fizycznych i prawnych, tworzenie i wdrażanie planów fundraisingowych (zadanie ma być skierowane do przedstawicieli min. 10 organizacji z min. 2 powiatów);

tematyki realizowanych przez organizacje pozarządowe zadań publicznych oraz funkcjonowania organizacji – organizacja konferencji
i szkoleń merytorycznych mających wpływ na jakość realizowanych zadań i funkcjonowanie organizacji (zadanie ma być skierowane do przedstawicieli min.10 organizacji z min. 2 powiatów);

WNIOSKI:

– Wciąż konieczna jest „praca u podstaw” skierowana do nowych organizacji lub tych, które chcą wyjść poza powtarzane sposoby działania (animatorzy, doradcy, małe grupy prowadzone metodą krok po kroku wraz z wykonywaniem konkretnych zadań); szkolenia powinny być dostosowane do potrzeb odbiorców, potrzeb bardzo dobrze rozpoznanych, zindywidualizowanych. Stowarzyszenie ma pomysł – powinno się pomóc mu go zrealizować.

dscn0130Ważne jest wsparcie lokalne oraz w skali województwa: systemowe rozwiązania -€“ system lokalnych centrów organizacji pozarządowych (kampania na rzecz ich powstawania, lobbing organizacji pozarządowych, szkolenia dla samorządów – COP-y mogą powstawać poprzez porozumienia gmin i powiatu – dobra praktyka: powiat iławski).

– Należy bardziej włączyć we wsparcie lokalnych organizacji zasoby LGD, których celem funkcjonowania jest pobudzanie aktywności lokalnej.

– Konieczny jest powrót do tematu współpracy z sektorem biznesu – temat bardzo zaniedbany,
a nie chodzi tu tylko o pozyskiwanie sponsorów.

7.    Konkurs o nagrodę Marszałka Województwa „Organizator Wolontariatu Warmii i Mazur”.

Pomysł jest dobry. W zapisie regulaminu należy wpisać wysokość puli nagród, aby kapituła miała większą elastyczność w przyznawaniu nagród w zależności od wniosków (nie należy wskazywać wysokości 1 nagrody).

8.    Uwagi do projektu programu współpracy Samorządu Województwa z OP na 2017 r.

Podkreślono jak ważne są umowy wieloletnie – organizacje na nie czekają, ponieważ dają im one poczucie bezpieczeństwa w planowaniu inicjatyw. Podczas Forum Pełnomocników należy ten temat omówić, aby coraz więcej samorządów wprowadzało to rozwiązanie u siebie.

____________________________________________________________

W dniach 20-21 października 2016 r. w Warszawie w Domu Innowacji Społecznych Marzyciele&Rzemieślnicy zorganizowana zostanie konferencja z udziałem reprezentantów Rządu RP oraz osób ze środowiska organizacji pozarządowych.

Wszelkie informacje w linku. Zachęcamy do zapoznania się. Zgłoszenia do 12 października 2016.

http://ofop.eu/aktualnosci/ma1ly-ofip-juz-w-pazdzierniku-wez-udzial-zabierz-glos-miej-wplyw

_____________________________________________________________

EKONOMIA SPOŁECZNA NA I MIĘDZYGMINNYCH TARGACH PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W PASYMIU

9 września 2016 roku podczas I Międzygminnych Targów Przedsiębiorczości w Pasymiu w ramach stoiska zorganizowanego pod patronatem Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego w sposób innowacyjny w ramach prezentacji dobrych praktyk 6 organizacji pozarządowych z terenu powiatu szczycieńskiego przedstawiliśmy temat przedsiębiorczości realizowanej w ramach ekonomii społecznej. A mamy się czym pochwalić, jako prężnie działający III sektor. Prowadzimy szkoły, przedszkola, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice terapeutyczne, organizujemy zajęcia artystyczne, sportowe i inne zajęcia dodatkowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zajmujemy się osobami starszymi, niepełnosprawnymi, będąc przy tym pracodawcami, podatnikami i realizatorami ważnych zadań publicznych. W sposób uważny wzięliśmy udział w towarzyszącym targach spotkaniach, ciesząc się, że liczne grono samorządowców zwróciło uwagę na ważną rolę aktywnych społeczności lokalnych oraz działających na terenach poszczególnych gmin organizacji pozarządowych. Targi były ważnym wydarzeniem w życiu III sektora z terenu naszego powiatu, okazją do spotkań, rozmów nt roli organizacji pozarządowych w życiu lokalnych środowisk, w tym w rozwoju przedsiębiorczości naszego regionu.  Liczne grono osób odwiedzających nasze stoisko miało również okazję zapoznać się z działalnością  Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego i z jej najbliższymi planami, m.in. z  planowanymi na m-c listopad Targami Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego, na które już dzisiaj zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

______________________________________________________________

21 maja 2016 r. Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego zawitała w Spychowie na III Międzynarodowym Festiwalu Kultur.

A tak się prezentowaliśmy:

13325660_244905655873199_4939656520596628349_n  13325608_244905619206536_1038731197844407461_n  13315421_244905789206519_910313377945479944_n

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast