Scenariusz wizyty studyjnej

Podczas wizyty studyjnej zaprezentowane zostaną dobre praktyki wykorzystania zasobów wsi oraz sposoby na aktywizację środowisk lokalnych społeczności wiejskich i wykorzystanie zasobów własnych w rozwoju lokalnym. W trakcie wizyty uczestnicy wezmą udział w warsztatach szkoleniowych, grach i spotkaniach integracyjnych oraz poznają dobre praktyki funkcjonujących już wsi tematycznych.

Uwaga: W ramach wizyty istnieje możliwość zmiany tematyki warsztatów oraz dostosowania harmonogramu, programu i długości wizyty do własnych potrzeb.

Przykładowy program wizyty:

I dzień:

– przyjazd i zakwaterowanie

– zabawa w terenie Quest – Jerutki „W poszukiwaniu mazurskich skarbów”

– obiad

– warsztaty „Ekonomiczna wieś tematyczna – jak zarobić na wsi”

– przerwa kawowa

– warsztaty „Poznajmy i wykorzystajmy zasoby własnej wsi”

– biesiada z Jurandem (w dawnych strojach) – potrawy i muzyka regionalna

II dzień:

– śniadanie

– poznaj Wioskę Sztuki – m.in. zwiedzanie szlakiem zabytków Jerutek (warianty: pieszo, bryczkami, rowerami),  spotkanie z ekologią w Jaskini Nietoperzy

– warsztaty w pracowni ceramicznej, bibułkarstwa, strojów dawnych

– obiad regionalny

– wizyta w Punkcie Turystycznym w Kreolii – wręczenie pamiątek, zakończenie wizyty

Cena brutto: 350 zł / osoba*

Cena zawiera: nocleg i wyżywienie (minihotel, 2 obiady dwudaniowe, 1 śniadanie, kawa i ciasto), biesiada z Jurandem – impreza integracyjna w formie biesiady z muzyką regionalną i potrawami kuchni mazurskiej,  2 warsztaty i materiały szkoleniowe (łącznie 3 godz), zabawa w  terenie, zwiedzanie wsi tematycznej z przewodnikiem, warsztaty praktyczne (ceramika, rękodzieło, pracownia strojów dawnych).

 Inne możliwe atrakcje do programu wizyty studyjnej w Wiosce Sztuki:

Seans filmowy w Jaskini Nietoperzy; Koncerty, przedstawienia teatralne; Warsztaty tańców korowodowych; Warsztaty śpiewu z możliwością dokonania nagrania w studio nagraniowym; Warsztaty gry na instrumentach; Plenery malarskie i rzeźbiarskie; Wycieczki rowerowe.

Cena nie zawiera kosztów transportu grupy.

* cena skalkulowana dla grupy 15 osobowej

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast