Literatura

__________________________________________________________________________

MAREK SAMSELSKI

Mieszkający w Szczytnie pisarz, felietonista, autor wielu opowiadań, bajek, erotyków, aforyzmów, czy bajek dla dzieci. Jego teksty ukazują się w wielu czasopismach, sam był pomysłodawcą i redaktorem naczelnym pisma „Nasz akapit”, ukazującego się w latach 2005-2008. Autor i realizator projektu warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży „I Ty możesz zostać bajkopisarzem”, w ramach których ukazały się wydania książkowe bajek autorstwa uczestników tych warsztatów. Niektóre wydawnictwa i publikacje autorskie: „Alfabetyczny zestaw erotyczny”, „Spod dywanów Amerykanów”, „Bajki i kalambury nie dla ponurych”, „Przy stolikach na francuskiej”.

__________________________________________________________________________

LESZEK MIERZEJEWSKI

Człowiek o wielkiej pasji życia. Czerpie pełnymi garściami z tego, co mu ono przynosi. Spełniony zawodowo, działacz społeczny, myśliwy, żeglarz, literat, a przy tym malarz i rysownik, celnie ilustrujący swe opowiadania na łamach „Tygodnika Szczytno” w stałej rubryce „Tropem zwierząt i myśliwych”. To właśnie tam publikowane jego utwory otrzymały w 2015 r. ogólnopolski laur najlepszych opowieści myśliwskich w konkursie periodyku „Łowiec Polski”.

Jednak życiowe pasje i pasja życia Leszka Mierzejewskiego musiały znaleźć pełniejszy wyraz. W 2014 r. poważył się na pierwszą publikację książkową pt. „Czy stracone lata? Czyli groch z kapustą”. Jego wspomnienia, opowieści, anegdoty, refleksje spotkały się z wielkim zainteresowaniem publiczności lokalnej, ale nie tylko. Sukces debiutu literackiego sprowokował autora do kolejnej publikacji pt. „Prowincja”, wydanej w 2015 r., stanowiącej również niepowtarzalny zbiór opowieści o przypadkach z życia jego i jego otoczenia. W 2015 r. ukazała się też jego kolejna książka pt. „Już mnie nie całuj”.

__________________________________________________________________________

ADRIANNA TRZEPIOTA

Pisarka, autorka bloga, pochodząca ze Szczytna. Sama o sobie pisze: „Kim jestem? Kobietą walczącą o piękno wewnętrznego światła, któremu nigdy nie pozwalam zgasnąć. Jeżeli nie podtrzymam tego ognia, to obumrze we mnie jeden z najważniejszych pierwiastków duszy. Dlatego rozbudzam w sobie „zwilczoną” intuicję. Nie usypiam jej, bo chce być silna i wolna”. W październiku 2015 r.nakładem Wydawnictwa Kobiecego ukazała się jej debiutancka powieść „Zwliczona. O kobiecej intuicji, mazurskiej magii i ogromnej miłości”.

źródło – oficjalna strona internetowa: https://zwilczona.wordpress.com

__________________________________________________________________________

HENRYK MANKIELEWICZ

Maratończyk ze Szczytna. W 2012 roku wydał swój „PIERWSZY MARATON WIERSZY”.document-page-001

________________________________________________________________

GRAŻYNA MĄCZKOWSKA

01-napisala-powiesc-193175

źródło: http://szczytno.wm.pl

Grażyna Mączkowska z Szyman napisała książkę dla kobiet, której akcja dzieje się w Szczytnie i okolicach.  Powieść Grażyny Mączkowskiej mieszkanki Szyman została wyróżniona w konkursie literackim pt. „Moja własna książka” organizowanym przez Książnicę Polską i firmę SelfPublica. Zasadą było to żeby akcja książki działa się w jednym z miast Warmii i Mazur. Miała gotową książkę, którą ukończyła jeszcze zanim dowiedziała się o konkursie. Postanowiła wziąć w nim udział. Otrzymała jedno z trzech wyróżnień.

 

Źródło: http://szczytno.wm.pl/201184,W-zaciszu-domu-napisala-ksiazke-o-powiecie.html#axzz4PEFyCq6y

_________________________________________________________________________

DARIUSZ KARABELA

Dariusz Karabela – mieszkaniec Szczytna. Od 13 lat tworzy wiersze, a jego przygoda pisarska zaczęła się, gdy zachorował na depresję.
karabela-7daa27e9

http://tygodnik.szczytno.pl

Do tej pory stworzył ponad 700 wierszy. Pisze głównie o Bogu, śmierci, miłości i samotności. Wiersze są odzwierciedleniem doświadczeń i osobowości pisarza.  „Pisząc uczę się obserwacji świata, dla mnie to również rozmowa samym ze sobą. Wyrzucam złe i dobre myśli, które przelewam na papier”. Pan Dariusz prowadzi również od 16 lat swój notatnik, w którym zapisuje wszystkie spostrzeżenia i refleksje. Bardzo lubi podróżować, wiele jego wierszy powstało podczas wyjazdów w różne zakątki Polski. Spisał kilka wierszy będąc między innymi w Gdańsku, gdzie studiował oraz we Wrocławiu. Największym jego marzeniem jest wydanie własnego tomiku poezji.

Źródło: http://tygodnik.szczytno.pl/aktualnosci-ludzie/items/by-wyleczyc-dusze.html

Fragment jednego z wierszy autora pt. „Bałtyk”

„Patrzę przed siebie

W bezkresną niebieską dal

Widzę spienione fale

Pulsujące w swoim rytmie

Niebo od wschodu czyste

Niebo od zachodu zachmurzone

Wieje niekorzystny wiatr

Ołowiane chmury nadciągają(…)”

______________________________________________________________

http://kurekmazurski.pl/proboszcz-z-dusza-poety-2015081154123/

ks. NORBERT BUJANOWSKI

Ks. Norbert Bujanowski ukończył Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. Obecnie jest proboszczem w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lesinach Wielkich. W wolnych chwilach pasjonuje się fotografią i poezją. Wydał nawet kilka jej tomików.

Źródło: http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Norbert_Bujanowski

 

 

 

 

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast