Festiwal „Polska muzyka lat 70 i 80”

__________________________________________________________________________

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ IM. GRAŻYNY ŚWITAŁY W SZCZYTNIE

II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej im. Grażyny Świtały w Szczytnie już za nami. W zmaganiach udział wzięło blisko 50 wykonawców, którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 lat oraz 16 lat i powyżej. Tematem przewodnim festiwalu była polska piosenka z lat 70 i 80. Dodatkowo uczestnicy mogli powalczyć o nagrodę specjalną wykonując utwór z twórczości: Zbigniewa Wodeckiego, Wojciecha Młynarskiego lub Marii Czubaszek. Komisja konkursowa w składzie: Andrzej Materna, Ewa Wasilewska, Janusz Ałaj oraz Adam Cudak – miała nie lada zadanie, by wyłonić zwycięzców, wszyscy zaśpiewali równie pięknie i na bardzo wysokim poziomie. A oto wyniki:

kategoria do lat 11:

I miejsce – Julia Płocharczyk

II miejsce ex aequo – Maciej Golian i Hanna Rydzewska

III miejsce ex aequo – Nicole Czauderna i Aleksandra Kocenko

wyróżnienie: Kinga Gut i Gabriela Farjan

kategoria 12-15 lat:

I miejsce ex aequo – Maja Wierzchołowska i Natalia Hajn

II miejsce – Julia Kuszkowska

III miejsce ex aequo – Maja Banasiak i Patrycja Jaroch

kategoria 16 lat i powyżej:

I miejsce – Dominika Kłos

II miejsce – Karolina Grzywińska

III miejsce – Kornelia Kobylańska

wyróżnienia: Katarzyna Gronowska i Michalina Dąbkowska

Nagroda Specjalna

za najlepiej wykonany utwór Wojciecha Młynarskiego – Natalia Hajn

za najlepiej wykonany utwór Zbigniewa Wodeckiego – Julia Kuszkowska

Organizator festiwalu Joanna Gawryszewska postanowiła również przyznać dwie nagrody Prezesa Fundacji Kreolia-Kraina Kreatywności, które powędrowały do Małgorzaty Kozickiej i Klaudii Mysiorskiej.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Szczycieński p. Jarosław Matłach oraz Burmistrz Miasta Szczytno p. Danuta Górska podczas Targów Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego 1 grudnia w MDK Szczytno, gdzie mogliśmy jeszcze raz wysłuchać zwycięskich wykonań.

Gratulujemy serdecznie zarówno laureatom jak i pozostałym wykonawcom.

Festiwal został objęty honorowym patronatem przez Burmistrz Miasta Szczytno oraz Starostę Szczycieńskiego.

____________________________________________________

II edycja już niebawem, bo 29 listopada w miejskim Domu Kultury w Szczytnie. Zachęcamy serdecznie dzieci oraz młodzież z terenu całej Polski do wzięcia udziału. Niezbędne druki oraz informacje dotyczące festiwalu do pobrania poniżej. Zgłoszenia do 25 listopada! Zapraszamy!!!

Karta zgłoszenia Świtała 2017

Regulamin-festiwalu switaly 2017

_______________________________

PONIŻEJ DO WGLĄDU LISTA UCZESTNIKÓW WEDŁUG KOLEJNOŚCI WYSTĄPIEŃ!

Lista uczestnikow

__________________________________________________________________________

FESTIWAL „POLSKA MUZYKA LAT 80.”

I Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Polska muzyka lat 80.” im. Grażyny Świtały… Nazwa niemal tak długa, jak przesłuchania podczas pierwszego dnia festiwalu – pani Asia nie od dziś i nie od wczoraj przejawia zamiłowanie do dużych, rozbudowanych, sążnistych form. Konia z rzędem temu, kto pamięta i jest w stanie z marszu i bez zająknięcia wyrecytować pełną nazwę Fundacji Kreolia! Lepiej trzymajmy się skrótu. Ale – tak, idea urzeczywistniła się, pomysł stworzenia własnego festiwalu, kiełkujący i dojrzewający w głowie pani Asi – od kiedy, to wie tylko ona – doczekał się realizacji. Wydarzenie odbyło się w przedostatnią sobotę i niedzielę listopada w sali widowiskowej firmy NOVUM w Szczytnie. Zadanie publiczne pod nazwą, której ze względu na obszerność ponownie nie przytoczę, zostało dofinansowane przez Powiat Szczycieński.

Festiwal miał formułę dwuczęściową – w sobotę odbyły się przesłuchania konkursowe, a dnia następnego w uroczystym koncercie galowym wystąpili laureaci oraz gość specjalny – córka Grażyny Świtały, Agata Świerczewska, która wraz z zespołem dała recital, złożony z piosenek jej mamy.

Jak powiedziałem, część konkursowa miała charakter maratoński. Ale to i dobrze, i lepiej – więcej wystąpień = więcej radości. Oczywiście chciałoby się pokazać wszystkich, ale wszystkich się nie da, chociaż… to by był dopiero, proszę pomyśleć, dystans… Tym razem zamknęliśmy się, bagatela, w niecałych 7 godzinach. 45 wykonawców, 90 piosenek.

Zaczęliśmy równo o 16, przez scenę przewinęło się mnóstwo zdolnych uczestników w trzech kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 oraz 16+, a przed godziną 23 na estradę, jako ostatni, wkroczył artysta kompletny i bezkompromisowy – pan Marek Czajka z własnym ansamblem. Niczym bułhakowski Woland w asyście swojej świty. Nie wiem, skąd to skojarzenie, tym bardziej, że optycznie panu Markowi bliżej do innego diabła z rzeczonej kompanii… Do końca przesłuchań dociągnęli nieliczni, zrobiło się bardzo familiarnie, kameralnie i nastrojowo. Zresztą, miarowo, z biegiem czasu – bo w pewnym momencie czas zaczął biec i te parę godzin upłynęło o tak: „pstryk!” – wraz z kolejnymi wykonaniami tych samych przebojów, zrobiło się luźniej, dosłownie i w przenośni. Publiczność wraz z jej stopniowym kurczeniem czuła się coraz swobodniej, chętnie i z przyjemnością wtórowała solistom, najpierw każdy po cichu pod nosem, potem już gromko jednogłośnym chórem. Przyjemnie się tego słuchało, przyjemnie było w tym uczestniczyć. Wszystkim, którym zabrakło cierpliwości, albo z różnych przyczyn nie mogli zostać do końca, powiem tyle – proszę żałować, było warto. Bardzo lubię artystowski anturaż pana Marka, nie ukrywam, że czekałem na ten występ z wielką ciekawością. Powiało bohemą, dekadencją, melancholią, zrobiło się tęsknie i może właśnie o tę nostalgię – za tymi latami 80. i nostalgię w ogóle – tutaj chodziło. „Klub wesołego szampana”, a jeszcze bardziej „Zatrzymać czas” w wykonaniu pana Marka było doskonałym, przepięknym zwieńczeniem tego koncertu, tego dnia, cudowną perełką, wisienką na torcie, crème de la crème, jak sam zapowiedział swój występ Artysta.

Zacne jury w osobach: dr Jana Połowianiuka, pani Ewy Helman Szczerbic, Katarzyny Stashki Stasiak oraz Martyny Chomuszko w nagrodę za wytrwałość wcale nie dostało łatwego zadania. Sobotni wieczór, późna pora, zmęczenie, senność, a może – uderzyłoby się jeszcze w jakiś „balecik”, a tu – wizja obrad do późnych godzin nocnych, wiele występów do omówienia, więcej – wiele świetnych występów, wartościowych pod względem wykonawczym, technicznym, interpretacyjnym i wizualnym, bo jeśli chodzi o poziom artystyczny uczestników festiwalu, nierzadko było naprawdę high. Jaki charakter miały obrady – czy klasycznie „burzliwy”, czy może sędziowie byli jednomyślni i konsensus został osiągnięty szybko, tego nie wiem, po skończonej pracy każdy, kto mógł, udał się w swoim kierunku. Jury pozostało na pozycjach. Nie zazdroszczę. Co uradziła komisja sędziowska, przedrukowuję poniżej:

KATEGORIA DO LAT 11

I miejsce – Maciej Golian

II miejsce – Maja Wierzchołowska

III miejsce – Wojciech Skrajny

Wyróżnienia – Karolina Gnoza, Julia Sprawka

KATEGORIA 12-15

I miejsce – Oliwia Kordek

II miejsce – Dominika Kłos

III miejsce – Natalia Rzepka

Wyróżnienia – Kornelia Kobylańska, Wiktoria Pietkiewicz, Zuzanna Posman

Nagrody specjalne – Alia Dzielińska, Marta Drężek

KATEGORIA 16+

I miejsce – Agata Graczyk

II miejsce – Marta Dadura

III miejsce – Maciej Częścik

Wyróżnienia – Szymon Abramczyk, Marek Czajka

GRAND PRIX za najlepiej wykonaną piosenkę z repertuaru Grażyny Świtały – Hubert Niksa

Wyróżnienie za najlepiej wykonaną piosenkę z repertuaru Grażyny Świtały – Zuzanna Rokicka

Wielkie gratulacje dla wszystkich laureatów, a także dla pozostałych wykonawców za wspaniałe występy i dostarczenie przybyłym wielu fantastycznych wrażeń. Moi prywatni faworyci również zostali wyróżnieni – mogę spać spokojnie. Prawdopodobnie widzimy się za rok podczas drugiej edycji festiwalu, jak również przy innych okazjach w tzw. międzyczasie, do zobaczenia!

__________________________________________________________________________

 ZAPRASZAMY!

__________________________________________________________________________

Festiwal tuż, tuż, poniżej rozkład jazdy na nadchodzący koniec tygodnia:

 

21 listopada – sobota

Sala widowiskowa w Firmie NOVUM, ul.  Chrobrego 1, Szczytno

15.30-16.00 – rejestracja uczestników

16.00 – uroczyste otwarcie konkursu piosenki

16.15-19.30 – przesłuchania konkursowe we wszystkich kategoriach wiekowych

 

22 listopada – niedziela

Starostwo Powiatowe w Szczytnie, ul. Sienkiewicza 1

14.00 – ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do koncertu galowego oraz spotkanie ze Starostą Powiatu Szczycieńskiego

Firma NOVUM, ul. Chrobrego 1, Szczytno

15.00-16.00 – spotkanie uczestników Festiwalu i instruktorów z Jury, omówienie poszczególnych występów

16.00 – próba generalna dla wykonawców koncertu galowego z udziałem Agaty Świerczewskiej wraz zespołem

17.00 – Koncert galowy z rozdaniem nagród dla laureatów Festiwalu oraz osób wyróżnionych; występ Agaty Świerczewskiej wraz zespołem

19.00 – zakończenie Festiwalu

 

Osoby, które zgłosiły potrzebę noclegu i wyżywienia w dniach 21-22 listopada, prosimy o potwierdzenie tego faktu drogą mailową, z określeniem ilości osób na adres kreolia@wp.pl.

Nocleg i wyżywienie:

Hotel „Krystyna”, ul. Żwirki i Wigury 10, Szczytno, tel. 89 624 21 69, hasło: FESTIWAL PIOSENKI.

Ceny:

pokój 4-osobowy – 75zł/os. ze śniadaniem,

pokój 3-osobowy – 83zł/os. ze śniadaniem,

pokój 1-osobowy – 140 zł/os. ze śniadaniem.

OFERTA SPECJALNA DLA UCZESTNIKÓW FESTIWALU:

pokój 1-osobowy ze śniadaniem w cenie 90zł,
pokój 2-osobowy ze śniadaniem  w cenie 140zł – 70 zł od osoby,
pokój 3-osobowy ze śniadaniem w cenie 190zł – 63,33 od osoby,
Obiad jednodaniowy w cenie 25zł, dwudaniowy w cenie 30zł/osoba.

 

Hotelik „Grota”, Plac Wolności 4, Szczytno, tel. 89 623 19 66.

Ceny:

pokój 4-osobowy – 65zł/os. ze śniadaniem,

pokój 3-osobowy – 76zł/os. ze śniadaniem,

pokój 2-osobowy – 85zł/os. ze śniadaniem,

pokój 1-osobowy – 120zł/os. ze śniadaniem.

Możliwość zamówienia obiadu i kolacji na miejscu w Hotelu.

Oba Hotele są w bliskiej od siebie odległości, jak również od miejsca, w którym odbywać się będzie Festiwal.

Ponadto w czasie trwania przesłuchań i podczas Koncertu Galowego dla uczestników Festiwalu przygotowany będzie nieodpłatny poczęstunek.

__________________________________________________________________________

Eliminacje i przesłuchania zakończone, gratulujemy finalistom, widzimy się podczas festiwalu!

KATEGORIA: SOLIŚCI DO LAT 11

Imię i nazwisko

Utwory muzyczne/Piosenka Grażyny Świtały

Rozalia Kozłowska

Kołysanka dla E. T./Ada to nie wypada

Marta Lutrzykowska

€“ Zostawcie Titanica/Tak jak przed laty

Natalia Hajn €“

Szklana pogoda/Za mało snu

Hubert Niksa

€“ A ona tańczy/Zabierz kobietę

Maja Wierzchołowska

Mała Maggie/Dwa serca, jak pociągi dwa

Nikola Pietkiewicz

Bursztynek/Puszek Okruszek

Aleksandra Kocenko

Koronkowa lambada/Ciotka Klotka

Marta Kocenko

Papierowy księżyc/Jadę w świat

Małgorzata Gwiazda

Dom w malwy malowane/Zabiorę brata na koniec świata

Wojciech Skrajny

Od rana mam dobry humor/Iść w stronę słońca

Magdalena Wronowska

Najpiękniejsza w klasie/ Dwa serca jak pociągi dwa

Karolina Gnoza

Witajcie w naszej bajce/Zakazany owoc

Maciej Golian

Pięknie żyć/Dwa serca jak pociągi dwa

Julia Sprawka

Wiktoria Kłusek

Radość najpiękniejszych lat/Dwa serca jak pociągi dwa

Dwa serca jak pociągi dwa/Za każdy uśmiech Twój

KATEGORIA: SOLIŚCI 12-15 LAT

Imię i nazwisko

Utwory muzyczne/Piosenka Grażyny Świtały

Wiktoria Żywica

Niech żyje bal/Dwa serca jak pociągi dwa

Marta Drężek

€Wieża samotności/Tęsknota i rozłąka

Alia Dzielińska

€“ Jest taki samotny dom/Kocha się za nic

Wiktoria Zapadka

€“ Nie będę Julią/Wracam do siebie

Kornelia Kobylańska

Różowa kula/Tylko tyle

Emilia Spanialska

€“ Sprytna i wybitna/U zbiegu dobrych rzek

Zuzanna Rokicka

Jezu jak się cieszę/Hej, człowieku chodź

 

Weronika Pietkiewicz

Księżycowa piosenka/A to co mam

Klaudia Mysiorska

Historia jednej miłości/Co mi Panie dasz€“

Mariusz Siekierski

Tyle słońca w całym mieście/Andzia€“

Zuzanna Posman

€“ Mister of America/Obejmij mnie

Dominika Kłos

Księżycowa piosenka/Kochaj tylko mnie

Dominika Niska

€“ Miasto budzi się/Szczęśliwej drogi już czas

Roksana Rochmalska

€“ Dwa serca, dwa smutki/Malinowy król

Natalia Rzepka

€“ Odkryjemy miłość nieznaną/Kocham cię życie

Julia Zielińska

Cyrk nocą/Złoty pierścionek

Julia Babik

Pszczoły na wrotkach/Moja miłość bez imienia

Antonina Dyrda

Bodzio/Kocha się za nic

Dawid Kaczyński

To co mam/Tak jak przed laty

Oliwia Pauperowicz

Zakazany owoc/Dwa serca jak pociągi dwa

Wiktoria Głodowska

 Gołębi song/Ale Magda mówi

Natalia Mikołajczyk

Wariatka tańczy/Babę zesłał Bóg

Julia Kordek

Być kobietą/Najpiękniejsza w klasie

Oliwia Kordek

Nie żałuję/Ja dla pana czasu nie mam

KATEGORIA: SOLIŚCI 16+

Imię i nazwisko

Utwory muzyczne/Piosenka Grażyny Świtały

Marek Czajka “

“ Klub wesołego szampana/Coraz szybciej, coraz prędzej €“

Natalia Jackiewicz

Och życie, kocham cię nad życie/Już nie pamiętam

Maciej Częścik

€“ Cisza/Nowy piękny wiek

Szymon Abramczyk

C’est la vie/Nieśmiała Pani

Gabriel Kocenko

Bądź moim natchnieniem/Za ostatni grosz

Agata Graczyk

Serca gwiazd /Tak jak przed laty

Marta Dadura

Kiedy mnie już nie będzie/Złoty pierścionek

Magdalena Lobert

Och życie, kocham Cię nad życie/Jeszcze się tam żagiel bieli

 

__________________________________________________________________________

Serdecznie zapraszamy do przesyłania zgłoszeń udziału w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Polska muzyka lat 80.”  im. Grażyny Świtały w Szczytnie 21-22 listopada 2015 r.

Karta zgłoszenia

Regulamin festiwalu

 

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast