Ceramika

Alicja Zęgota

Mieszkanka Nowych Kiejkut, z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska. Do niedawna pracowała jako grafik komputerowy, nauczycielka plastyki i przyrody. Ukończyła instruktorski kurs ceramiki i garncarstwa. Tworzy praktyczne naczynia. Pierwszą rzeczą, którą stworzyła z gliny, była filiżanka wykonana metodą „pinch pot”, potem lampion, talerze, patery i miski…… Każdą wolną chwilę spędza w swojej pracowni. Chciałaby rozwijać swoje umiejętności poznane na kursie, ale także przekazywać je dalej.

Źródło: http://htp.kurekmazurski.pl/z-ceramika-za-pan-brat-2016032955132/

_____________________________________________________________________

ALEKSANDRA MYSIORSKA

Ukończyła architekturę krajobrazu na warszawskim SGGW, a w międzyczasie wyjechała na roczne stypendium Uniwersytetu Wageningen w Holandii. Przez kilka lat była uczestnikiem Państwowego Ogniska Artystycznego „Nowolipki” w Warszawie, gdzie uczyła się ceramiki od Anny Kozłowskiej Łuc, jak i malarstwa od m. in. Wiesławy Łoboś, a także brała udział w plenerach malarskich.

Ukończyła kurs ceramiki i od 2013 roku prowadzi własną pracownię ceramiczną Mysiorska DESIGN, gdzie tworzy unikatowe lampy, lampiony ogrodowe i ceramikę użytkową, a także maluje obrazy. Jej obrazy sprzedawane są w domu aukcyjnym DESA Unicum. W 2015 artystka miała wystawę indywidualną w Galerii Barczewska Synagoga. Twórczość Aleksandry jest inspirowana Naturą.

 

źródło oficjalna strona internetowa:

http://www.mysiorska-design.com

Kontakt:

e-mail: aleksandra.mysiorska@gmail.com
__________________________________________________________________________

CYPRIAN SZOT

9 26 32 21

źródło: http://szotcyprian.pl/#page

Pracownia ceramiki artystycznej

ul. Polska 42 d
12-100 Szczytno

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast