Fotografia

__________________________________________________________________________

ARKADIUSZ DZICZEK

Urodzony w 1975 r. Ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie na kierunku pedagogika i wychowanie artystyczne w 2002 r. dyplomem „Fotografia jako opowieść o dziecku” i aneksem z fotografii u prof. Stanisława Trzeszczkowskiego. Studiował też fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Mieszkaniec Szczytna. Jest laureatem wielu polskich i międzynarodowych konkursów fotograficznych, m. in.: II nagroda w klasyfikacji generalnej w konkursie BBC Online Photographer of the Year w 2005 r., I nagroda w konkursie fotograficznym WHO Disability and Health w 2004 r. Swoje prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in. w Szwajcarii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

11_big

 

Kontakt:

tel.: 500 245 753

e-mail: fotoarkady@gmail.com

strona internetowa: http://arekdziczek.blogspot.com

1_big

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________

TADEUSZ ZAGOŹDZIŃSKI

Uznany fotograf prasowy. Zajmuje się tym zawodowo od 1956 roku. Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował m. in. dla Centralnej Agencji Fotograficznej, dla warszawskiego oddziału magazynu „Time” oraz Polskiej Agencji „Interpress”. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, m. in. World Press Foto 1969, Srebrnego Medalu Interpress Photo 1979, Mistrza Międzynarodowej Fotografii Prasowej 1983. Za pracę dla Warszawy został odznaczony Złotą Syrenką. na koncie ma liczne wystawy, m. in. „Pierwsze Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny” oraz „Warszawa – miasto, po którym przeszła śmierć”.

 

__________________________________________________________________________

FERDYNAND SOSNOWSKI

Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Warmińsko-Mazurski, laureat wielu konkursów fotograficznych. Jego prace prezentowane były na różnych wystawach, m. in. w Szczytnie, Olsztynie, Pasymiu, Ostródzie, Giżycku, Olsztynku. Fotografuje przyrodę, krajobrazy, zabytki budowlane, jednak najwięcej uwagi w swojej pracy artystycznej poświęca fotografii makro, w której ukazuje świat interesujący owadów, kwiatów i roślin.

 

 

__________________________________________________________________________

PAWEŁ SALAMUCHA

Paweł Salamucha jest mieszkańcem Szczytna, dziennikarzem oraz pasjonatem lokalnej przyrody. Nie stroni też od portretowania ludzi, których, jak sam mówi, kocha za ich oryginalność. – Jak nie ma dwóch takich samych zachodów słońca, tak nie ma dwóch takich samych osób – mówi. Za swoje fotografie otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia w konkursach. Jego ostatnia wystawa Mikro świat w makro skali to wyjątkowe zdjęcia, przedstawiające lokalne owady w bardzo dużych zbliżeniach.

Kontakt:

tel. 603568099

e-mail: xmuchax@wp.pl

strona internetowa: http://wszystkowpromocji.blogspot.com/2015/08/aparat.html?zx=88d45f3e7e875394

_DSC1472-Edit motyl â boczek

 __________________________________________________________________________

IRENEUSZ DZIUGIEŁ

źródło: http://www.dziugiel.com

źródło: http://www.dziugiel.com

Od około 20 lat zajmuje się fotografią, m. in. przyrodniczą (las, ptaki, ssaki), pejzażową, krajoznawczą, reklamową. Na koncie posiada liczne publikacje swoich prac w miesięcznikach o tematyce przyrodniczej, albumach, wydawnictwach krajoznawczych, jest współautorem zdjęć do albumu Wigry z Janem Pawłem II, wydano też jego album autorski pt. Warmia i Mazury.

źródło: http://www.dziugiel.com

__________________________________________________________________________

ALEKSANDER IKANIEWICZ

Urodził się 13 kwietnia 1986 w Szczytnie, gdzie spędził większość swojego życia. Pochodząc z rodziny od pokoleń zajmującej się fotografią cały czas miał do czynienia ze sztuką, a jego specyficzne na temat spojrzenie polegające na bezkompromisowym przekonaniu, że skoro inni potrafili, to on też, od zawsze spotykało się ze wsparciem rodziców. To w swoim rodzinnym mieście wyprodukował średniometrażowy film „Jatka”, co uważa za swój pierwszy większy sukces. Prawdziwie jednak rozwinął się w Warszawie, gdzie studiował Sztukę Nowych Mediów. Tutaj poznał Janusza Knorowskiego, pod okiem którego doskonalił swoją technikę rysunku. Mocna, bezkompromisowa kreska, plama i wyraziste kontrasty stały się jego znakiem rozpoznawczym. Taka estetyka zaważyła na jego twórczości jako grafika, filmowca i fotografa, czym zajmuje się profesjonalnie. Ukończył Warszawską Szkołę Reklamy na specjalizacji Realizacja Filmowa i Telewizyjna. Z racji swojego zamiłowania do sztuki filmowej kupił aparat fotograficzny właśnie po to, by kręcić filmy. Było tylko kwestią czasu jak jego przyjaciel, Jacek Poprawski, którego do dzisiaj uważa za swojego mentora, namówił go, by zajął się fotografią. Początki, jak zawsze, ciekawe być nie mogły, ale dzięki surowej ręce ojca fotografa, o którego względy musiał mocno zabiegać, by zasłużyć sobie na jego uznanie osiągnął poziom wystarczający, by nie przynosić wstydu swojej rodzinie. W 2012 roku stworzył markę BNG STUDIO, której rozwój jest teraz dla niego priorytetem.

Jako fotograf specjalizuje się w indywidualnych sesjach portretowych i konceptualnych. Współpracuje głównie z prasą muzyczną (Magazyn Perkusista, Gitarzysta) i zespołami (Behemoth, Hunter, Vesania, Bracia Figo Fagot). Z zamiłowaniem sięga do stylistyki modowej.

W jego sztuce chodzi mu przede wszystkim o wywołanie konkretnych emocji u odbiorcy. Nie chodzi o przekaz, o historię, opowieść. To są tylko środki służące do osiągnięcia konkretnego efektu, podobnie jak forma. W swojej fotografii koncentruje się na ludziach, których portretuje, pokazaniu ich w sposób plastyczny, odpowiadający jego estetyce. Nie boi się graficznego, komercyjnego podejścia do swoich prac wychodząc z założenia, że dobry jakościowo produkt obroni się sam, jeśli nie treścią, to chociaż jakością.

źródło –  oficjalna strona internetowa: http://bng-studio.pl

__________________________________________________________________________

ZBIGNIEW STOSIO

Mieszkaniec Szczytna, na co dzień prowadzący warsztat samochodowy, a w wolnym czasie oddający się swojej pasji, czyli fotografowaniu.

Od wielu lat dużo radości sprawia mu fotografowanie miejsc, które odwiedza wspólnie z rodziną. Jego prace przedstawiają m.in.: Puszczę Białowieską oraz różne regiony kraju, w tym także Mazury.

  dscf6406-5966   dscf6418-5967

___________________________________________________________________
JOANNA NICEWICZ
joanna-nicewicz-41418913

źródło: http://tygodnik.szczytno.pl

Zdjęcia Joanny Nicewicz są jednymi z najbardziej uznanych wśród szczycieńskich amatorów fotografii, gdyż potrafi ona w mistrzowski sposób pokazać zwykłą z pozoru dziewczynę, jako wyjątkową i niezwykle piękną. O sobie mówi skromnie – robię to co sprawia mi przyjemność.

Prace Joanny Nicewicz były wielokrotnie wyróżniane na popularnych portalach fotograficznych. Dlatego ciężko uznać ją za amatora, jednak trzeba to zrobić, bo zawodowo pani Joanna związana jest z psychologią i pracą społeczną. Wracając do zdjęć. Tak jak w większości przypadków zaczęło się od impulsu. – Brat robił zdjęcia i namówił mnie żebym też spróbowała – wspomina.

Początkowo jak opowiada – fotografowała głównie motylki i kwiatki, następnie przeszła do zwierząt domowych i samych domowników. Potem przyszedł czas na koleżanki i znajomych.

Źródło:http://tygodnik.szczytno.pl/aktualnosci-kulturalne/items/piekno-zaklete-w-fotografii.html

___________________________________________________________________

 KRZYSZTOF SALAMON

240px-ks_salamon

zdj. Krzysztof Kozłowski

Urodził się 28 lutego 1969 r. w Harklowej k. Jasła – duchowny katolicki, proboszcz parafii pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Klonie. Ukończył technikum elektroniczne. Jest absolwentem WSD „Hosianum” w Olsztynie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1996 r. roku z rąk bp. Edmunda Piszcza. W tym samym roku uzyskał magisterium z teologii. W 2006 r. uzyskał również tytuł doktora z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Od 1 sierpnia 2012 r. pełni posługę kapłańską jako proboszcz parafii w Klonie. Z zamiłowania zajmuje się fotografią, przede wszystkim pejzażem. Na swoich zdjęciach uchwyca piękno otaczającej natury. Interesują go tradycje i zwyczaje kulturowo-religijne.

Źródło: http://encyklopedia.warmia.mazury.pl/index.php/Krzysztof_Salamon

_________________________________________________________

KRZYSZTOF BIELSKI

http://galeria.digitalcamerapolska.pl/Krzysztof_Bielski

Emeryt pochodzący ze Szczytna, interesuję się fotografią, przyrodą, turystyką, sportem. Współautor wystawy fotografii pt. „Pasjonaci natury”, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie.

http://mbp.miastoszczytno.pl/4247,PASJONACI-NATURY-wystawa-fotograficzna.html

 

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast