Film

__________________________________________________________________________

EWA HELMAN SZCZERBIC

Doświadczony i uznany kostiumograf. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Zaprojektowała kostiumy m in. do filmów: Róża, Serce na dłoni, Jasminum, Summer Love, Wiedźmin, Beethoven, Blitz, D-Day to Berlin, Hiroshima, seriali: Wiedźmin, Miasteczko, Król przedmieścia oraz wielu innych. Współpracowała jako asystent kostiumografa przy wysokobudżetowych produkcjach, takich jak: Pianista, Julia wraca do domu, Pan Tadeusz, Lista Schindlera, czy Jakub Kłamca. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, m. in. Orłów 2007 za najlepsze kostiumy w roku 2006 za film Jasminum. Honorowy Obywatel Gminy Świętajno. Obecnie prowadzi pracownię krawiecko-garncarską w siedzibie Fundacji Kreolia w Jerutkach.

                                                           źródło: http://ffn.sandomierz.net

Kadr z filmu Jasminum.

__________________________________________________________________________

MICHAŁ JAN SZCZERBIC

Kierownik produkcji, producent, scenarzysta, reżyser. Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego oraz Studium Organizacji Produkcji Filmowej PWSTiF w Łodzi. Autor licznych scenariuszy, m. in. do filmów: Róża, Wiedźmin, Prawo ojca, Sprawiedliwy (w produkcji, również reżyseria); kierownictwo w produkcji m. in.: Róża, Serce na dłoni, Persona Non Grata, Pornografia, Julia wraca do domu, Pianista, Jakub Kłamca, Pan Tadeusz, Prawo ojca, Lista Schindlera, Moja Angelika, Złoto dezerterów; producent m. in. Jasminum, Summer Love, Hiroshima, Kiedy rozum śpi i wielu innych. Filmy, w produkcji których brał udział, były obsypywane licznymi nagrodami i wyróżnieniami w kraju i za granicą na międzynarodowych festiwalach filmowych. Indywidualnie laureat m. in. Orła w 2012 roku dla filmu Róża za najlepszy scenariusz w roku 2011 oraz Orłów w 2007 roku dla filmu Jasminum w kategoriach najlepszy film w roku 2006 oraz Nagroda Publiczności. W 2013 roku wraz z Ewą Helman-Szczerbic odznaczony przez Radę Gminy Świętajno jako Honorowy Obywatel Gminy Świętajno za swoją aktywność na rzecz mieszkańców i gminy.

źródło: http://filmpolski.pl

7410707.3 7604294.3__________________________________________________________________________

JERZY NIEMCZUK

1414060962

źródło: http://hatak.pl

Prozaik, komediopisarz, scenarzysta. Absolwent polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Autor słuchowisk i książek dla dzieci, m. in. Bajki Pana Bałagana, Przygody Zuzanki (Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego w 1995 roku dla najlepszej książki dla dzieci roku 1994), Opowieści pod strasznym tytułem i nie tylko dla dzieci, m. in. powieści Bat na koty, osadzonej w realiach Warmii i Mazur. Autor scenariuszy do licznych filmów fabularnych (Lekarz drzew – również producent, Nigdy nie mów nigdy, Prywatne niebo), spektakli telewizyjnych, filmów i seriali animowanych, seriali telewizyjnych, m. in. popularne Ranczo, Siła wyższa, Rodzina zastępcza, Złotopolscy, Stacyjka i wielu innych.

__________________________________________________________________________

CEZARY STUDNIAK

źródło: http://fdb.pl

Urodzony w Szczytnie aktor teatralny, wokalista, reżyser i scenarzysta. Współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W 1997 ukończył Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na scenie Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie zadebiutował w 1991 r. w potrójnej roli (kuglarz, kruk i clown) w sztuce Pinokio według Carlo Collodiego w reżyserii Jacka Medweckiego. Debiutem filmowym Cezarego Studniaka była rola w serialu Adam i Ewa. W latach 1997-2002 występował na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Od roku 2003 związany z Teatrem Muzycznym Capitol. Dla tej sceny wyreżyserował trzy spektakle: „Mdłość, Mniezłość, Miłość”, „”rzecze Budda Chinaski” i „Mury Hebronu”. Występuje wraz z Konradem Imielą i Samborem Dudzińskim w Formacji Chłopięcej Legitymacje.

źródło: https://pl.wikipedia.org

__________________________________________________________________________

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast