Pracownia plastyczna

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom pracowni plastycznej Kuźni Talentów za dotychczasową współpracę i jednocześnie informujemy, że z dniem 31 grudnia 2016 działalność pracowni została zawieszona.

Pracownia plastyczna

Pracownię plastyczną w Kuźni Talentów Kreolii prowadzi Olga Kokoryn.

Urodziła się 19 października 1966 r. w Szczytnie. Jest córką artysty malarza Jana Kokoryna i młodszą siostrą artysty malarza Krzysztofa Filipa Kokoryna. W 1985 r. ukończyła Liceum im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie, a następnie w 1987 r. uzyskała dyplom Studium Nauczycielskiego w Szczytnie, kierunek: nauczanie początkowe, studiowała na Wydziale Wychowania Plastycznego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.

jerutki-009DZIAŁALNOŚĆ

Jest autorką projektów plastycznych i reklamowych, m. in.:

– projekt i oprawa graficzna folderu reklamowego Firmy „NOVUM”; Wyposażenie Placów Zabaw w Szczytnie,

– projekt i oprawa graficzna periodyku literackiego „Nasz Akapit Kulturalny” wydawanego przez Miejski Dom Kultury w Szczytnie,

– projekt i oprawa graficzna folderu informacyjnego „Szczytno” wydanego przez Urząd Miasta Szczytno,

– scenografia do koncertu charytatywnego na rzecz „Pomocy Adrianowi” z udziałem artystów olsztyńskich m. in. zespołu „Czerwony Tulipan”;

TWÓRCZOŚĆ

Tematyką jej prac są przede wszystkim konie (jest trenerem koni i instruktorem jazdy konnej), ale również portrety, kwiaty i „judaica”. Posługuje się różnymi technikami malarskimi od oleju i akrylu przez akwarelę, techniki graficzne, collage i miedzioryt po rysunek tuszem. Od wielu lat regularnie uczestniczy w plenerach malarsko-rzeźbiarskich organizowanych przez Jana Bachara i Bartoszycki Dom Kultury oraz Środowisko Transgraniczne.

WYSTAWY

Biennale Plastyki Nieprofesjonalnej, Kętrzyn (1986)

Triennale Plastyki Nieprofesjonalnej, Mrągowo (1989)

Wystawa Zbiorowa Plastyki Nieprofesjonalnej, Olsztyn (1991)

Chata Mazurska, Szczytno – wystawa zbiorowa (1998)

Biblioteka Pedagogiczna w Szczytnie – wystawa indywidualna (2000)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Plastyki, Verden (Niemcy) – wystawa zbiorowa (2005)

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

W 2008 r. otrzymała wraz z ojcem Janem Kokorynem i bratem Krzysztofem Kokorynem statuetkę Juranda 2007 za wybitne osiągnięcia plastyczne i artystyczne dla Powiatu Szczycieńskiego.

źródło: http://leksykonkultury.ceik.eu/index.php/Olga_Kokoryn

Zmiana wielkości czcionki
Kontrast