Uroczyste Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po wielu latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.

12 listopada 2019r. obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku zorganizowany został Przegląd poezji patriotycznej pt. „POLSKA WIERSZEM PISANA”.

Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci przygotowane przez Panie: Ewelinę Latuszek, Martę Szablińską, Ewę Gutowską, Emilię Borawską – Jackiewicz i Annę Melka zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.

W aktywne świętowanie tego szczególnego dla nas Polaków dnia, włączyli się również rodzice naszych wychowanków, prezentując ze swymi pociechami wiersze, o tematyce patriotycznej, za co szczególnie dziękujemy.