„TACY SAMI…AUTYZM; WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM” – konkurs plastyczny

„TACY SAMI…AUTYZM; WIEM, ROZUMIEM, POMAGAM” –     konkurs plastyczny

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi (m.in. izolacji, dyskryminacji, braku opieki i wsparcia). W tym roku przedszkole postanowiło  propagować tematykę związaną z autyzmem i włączyć się do akcji „Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu” na znak solidarności ze swoimi dotkniętymi autyzmem koleżankami. Tego dnia dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili na niebiesko” ubierając się na ten kolor. W tym celu dzieci wraz z nauczycielkami przygotowały  prace plastyczną pt. tytułem „TACY SAMI…AUTYZM; WIEM,ROZUMIEM,POMAGAM” na holu przedszkola zorganizowana została wystawa z pracami jak też, informacjami dla rodziców związanymi z tematyką autyzmu. Dodatkowo w każdej z grup tego dnia zostały przeprowadzone zajęcia w celu zwiększenia świadomości i wrażliwości na temat autyzmu. Na zakończenie tego dnia pani Emilia zorganizowała zabawę z folią malarską i balonami w kolorze niebieskim na znak solidarności z tymi osobami.

W konkursie wzięło 8 grup przedszkolnych, organizatorem była pani Emilia Borawska-Jackiewicz nauczycielka na co dzień zajmująca się dzieckiem z autyzmem.

I miejsce – grupa „Iskierki”

II miejsce –grupa „Misie”

III miejsce –grupa „Biedronki”

Wyróżnienia grupy „Słoneczka” i „Ananaski”

Podziękowania za udział  w konkursie grupom „Pszczółki”” Motylki „i „Tygryski”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w konkursie, oraz udział w akcji „Zaświeć się na Niebiesko dla Autyzmu”