JESTEŚMY POLAKAMI

W ciągu tygodnia poprzedzającego 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę Misie uczestniczyły w licznych działaniach, których głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. Przedszkolaki poznały symbole narodowe naszego kraju, wspólnie z paniami wykonały flagi oraz kotyliony w barwach ojczystych. Poznały portrety ważnych Polaków oraz zabawy i stroje ludowe, wykonały regionalny strój warmiński. Wzięły udział w wycieczce pod hasłem „Szlakiem historii”, w czasie której poznały architekturę i zabytki naszego miasta, zapaliły znicze pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Podlaskiej Brygady Kawalerii.

Zwieńczeniem tych działań był dzień 9 listopada, w czasie którego obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Przyszły ubrane do przedszkola w odświętnych strojach. Z wielką dumą o godz. 11.11 odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, biorąc udział w biciu rekordu.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie przedszkolakom pięknych biało- czerwonych strojów, mamie Bartosza- Pani Monice za przygotowanie sportowego stroju narodowego na Pokaz Mody Patriotycznej, mamie Julii- Pani Ani za reprezentowanie naszej grupy w Koncercie Pieśni Patriotycznej oraz mamie Pawełka za pyszny tort w barwach narodowych.