Święto Niepodległości

          

Tydzień poprzedzający Święto Niepodległości upłynął „Kropelkom” na intensywnych przygotowaniach. Podczas zajęć wykonaliśmy między innymi: kotyliony, flagi, prace przestrzenne oraz prace plastyczne, przedstawiające białe orły. Utrwalaliśmy hymn narodowy i wiersz „Katechizm polskiego dziecka. Poznaliśmy taniec ludowy „Grozik” oraz przypomnieliśmy sobie kilka starych ludowych zabaw, min.: „Mam chusteczkę haftowaną”, „Stary niedźwiedź”, „Jawor”.

9 listopada 2018r. w przedszkolu świętowaliśmy uroczyście Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęły się od wspólnej recytacji wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Następnie przedszkolacy i licznie zgromadzeni rodzice, obejrzeli pokaz mody patriotycznej i regionalnej, w którym wzięły udział niezwykle elegancko ubrane reprezentantki naszej grupy: Julia i Paulinka. Po pokazie mody nadszedł czas na koncert piosenek patriotycznych. W koncercie wystąpiły duety, składające się z dzieci i ich rodziców oraz zespoły przedszkolaków. Wśród wykonawców znalazły się także Paulinka i Oliwia, które wykonały piosenkę „Mój dom jest biało-czerwony”. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom i laureatom konkursów plastycznych: konkursu przedszkolnego dla dzieci i rodziców „Moja mała Ojczyzna”, w którym II miejsce zajęła praca Oliwii Domasiewicz oraz gminnego konkursu plastyczno-technicznego „Mały lokalny patriota”, w którym II miejsce zdobyła Maja Wysocka. Kluczowym momentem obchodów Święta Niepodległości, było odśpiewanie hymnu państwowego. Dokładnie o godzinie 11.11 spotkaliśmy się na korytarzu budynku szkoły przy ulicy Kajki, gdzie odśpiewaliśmy hymn wspólnie z uczniami klas I-III.

Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i ubranie dzieci na galowo. Szczególne podziękowania kierujemy do mam Julii i Paulinki za przygotowanie przepięknych strojów patriotycznych, w których wystąpiły nasze cudowne modelki 🙂