KONKURSY

37.Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal

Piosenki  i Tańca w Koninie.

Wielkim sukcesem uczennicy naszej szkoły Nikoli Fiedor jest zdobycie

wyróżnienia

na 37.Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki  i Tańca w Koninie.

Festiwal w Koninie to największy oraz najbardziej prestiżowy dziecięcy festiwal w Europie.

W tym roku wzięło w nim udział 2600 młodych artystów wokalnych oraz tanecznych.

Artystów śpiewających oceniało jury w składzie: Wanda Kwietniewska – muzyk, kompozytorka, autorka tekstów, liderka zespołu roc’kowego Wanda i Banda, wiceprzewodnicząca SAWP (Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych), Joanna Stefańska-Matraszek – solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej wokalistyka, Joanna Trzepiecińska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, wokalistka, Janusz Tylman – muzyk, kompozytor, pianista, twórca musicali, aranżer – przewodniczący jury, Kasia Wilk – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna; współpracowała z zespołami Kto to, Dreamland, Groovestreet a także z mężem, Małgorzata Kazuś – pedagog, koordynatorka amatorskiego ruchu artystycznego, kierowniczka Działu Artystycznego w Konińskim Domu Kultury, sekretarz jury.

nik4

nik5

nik1

Majowy Turniej Szachowy

img

I miejsce

Bartosz Bychawski z kl. III

II miejsce

Krystian Rabęda kl.IV

III miejsce

Wiktoria Śliwińska kl. III

Medale i dyplomy ufundowała p. Emilia Boggero   opiekun  SKO  ,

Turniej wiedzy Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

KL.IV
I MIEJSCE    KAROLINA FIEDOR
II                 EWELINA CIOŁEK, AMELIA MASZKOWSKA
III KRYSTAN RABĘDA
KL.V
I MIEJSCE    PIOTR KOWALSKI
II                 PAWEŁ PAKUŁA
III                MARCIN LASKOWSKI
KL.VI
I MIEJSCE    AGNIESZKA CIER
II                 KLAUDIA GÓRECKA
III               DARIA BENDYK
WYRÓŻNIENIE  KACPER GAJKOWSKI
20160524_104852[1]
ORGANIZATOR ORAZ SPONSOR NAGRÓD DLA DZIECI
                                                                  (SKARBONKI, KSIĄŻKI, SŁODYCZE) –    DOROTA FIEDOR

*****************************

Dnia 25  kwietnia  z okazji obchodzonego Dnia Książki ,

 w szkole odbył się  konkurs pięknego czytania  wśród uczniów klas III- VI .

W konkursie czołowe  miejsca zdobyły :  Amelia Maszkowska kl. IV  , Agnieszka Cier kl. VI  , Roksana Sokalska kl. VI .

DSC05812 DSC05813 DSC05814 DSC05815

Wyróżnienia otrzymały  Agata Wojtasz kl. III i Karolina Fiedor kl. IV .

******************************

W dniach 4-6 marca w Koninie odbyły się eliminacje do ostatniego etapu

Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Nikola otrzymała nominację do Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca.

nik3nik5

*********************************************

Międzyszkolny konkurs polonistyczny  ” Liga Młodych Humanistów”

WYRÓŻNIENIA

dla  Agnieszki Cier i Alicji Arapinowicz  z kl. VI

pizap.com14586747489951 pizap.com14586748910991

******************************************

Ogólnopolski konkurs ” Maks Matematyczny „

DSC05608Bartosz  Bychawski z kl. III

 otrzymał  dobry wynik w  ogólnopolskim Internetowym Konkursie Matematycznym

Bartek zajął 5. miejsce w województwie .

*************************************************

Szkolny Konkurs Matematyczny dla  klas I-VI  organizowany z okazji

 Dnia Matematyki  ( 12.03)

img

w I Wiosennym Turnieju Matematycznym  klas pierwszych zajęli :

I miejsce – Maciej Sarnowski kl. Ib

II miejsce – Karol Rojek kl. Ib

III miejsce – Szymon Bednarski – Ia , Wojciech Wyrostek – Ia i Wiktoria Furtak- Ia

img

W II Szkolnym Konkursie Matematycznym ” Mały ekonomista”

w klasie II zajęli :

I miejsce – Kinga Rabęda

II miejsce – Radosław Malec

III miejsce – Jakub Kraszewski

img

w klasie III zajęli :

I miejsce – Bartosz Bychawski

II miejsce – Martyna Sarnowska

III miejsce – Samuel Saryk

img

w I Szkolnym Turnieju Gier Matematycznych SKO

tytuł ” Mistrza szybkiego liczenia” zdobyli:

Krystian Rabęda – kl.IV , Gabriela Ocipka – kl. V, Agnieszka Cier -kl.VI

tytuł ” Wicemistrza szybkiego liczenia ” zdobyli :

Kacper Oleśkiewicz – kl. IV , Adrianna Szymko- kl.V,

Klaudia Górecka i Alicja Arapinowicz z kl. VI

***********************************************

Laureaci konkursu języka polskiego  organizowanego z okazji

 Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego ( 21.02)

W kategorii klas III- IV :

I miejsce  Martyna Sarnowska kl. III

II miejsce Roksana Walczak kl. III

wyróżnienie  Bartosz Bychawski kl. III

DSC05065DSC05068

W kategorii klas V- VI :

I miejsce Agnieszka Cier  kl. VI

II miejsce Klaudia Górecka kl. VI

wyróżnienie : Adrianna Szymko kl. V , Piotr Kowalski kl. V

DSC05069DSC05071

GRATULUJEMY !

DSC05077

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie

” Alfik matematyczny”

 DSC04820DSC04821

Na ponad 1500 uczniów z województwa warmińsko – mazurskiego :

18.miejsce zajął  Bartosz Bychawski

19. miejsce Martyna Sarnowska

70. miejsce – Samuel Saryk

Z klasy trzeciej w konkursie wzięło udział łącznie 8 uczniów.

**********************************

W grudniu podsumowany został w Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu

międzyszkolny konkurs plastyczno- literacki :

” Mój zwierzęcy przyjaciel – kocham, nie porzucam”

img

Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice z naszej szkoły :

Anastazja Rzepiela z kl. III i Klaudia Ciołek z kl. II .

Wyróżnienia otrzymały Kinga Rabęda  i Nikola Dębińska z kl. II.

***************************************

Konkurs ” Bożonarodzeniowa ozdoba”

img

Nagrodzeni  w kategorii ” Bombka”

Ala Maszkowska, Michał Komorowski , Oskar Marszałek

” Stroik”

Nikola Fiedor , Karolina Fiedor, Amelia Maszkowska

” Choinka”

Szymon Dobosz, Magdalena Bobek, Maciej Sarnowski , Weronika Rokita

Wyróżnienia :

Szymon Orędowicz, Kuba Kraszewski, Patryk Gagat,

Wojciech Hełminiak, Klaudia Boniecka , Ada Szymko, Joanna i Zuzia Charkiewicz, Szymon Bednarski

DSC04707DSC04702

***********************************

Dnia 6 listopada w Młynarach  odbył się
     VIII FESTIWAL WOKALNO -TEATRALNY „JESIENNA NUTA”
Nikola Fiedor  zdobyła  I miejsce  w kategorii klas I- III.

nikola3nik9

*************************************

KONKURS  PLASTYCZNY   z okazji

Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

DSC04038DSC04036DSC04037DSC04035DSC04039

Nagrodzeni w konkursie : Agnieszka Cier, Alicja Arapinowicz, Daria Bendyk ,

Klaudia Zakrzewska , Hanna Kopycińska  oraz klasa III

DSC04064DSC04066

************************************

 KONKURS SZKOLNY  organizowany  z okazji 70-lecia szkoły .

Prace  konkursu fotograficznego :” Moja szkoła w obiektywie „

DSC03565DSC03564DSC03563DSC03575

plastycznego  ” Szkoła moich marzeń”

DSC03567DSC03576DSC03568DSC03569DSC03571DSC03570DSC03572DSC03573DSC03574

Nagrodzeni :)

DSC03786

**********************************************************

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 

25 .09.2015

Podczas przerw organizowane były przez p. Annę Krupską zabawy w układanie tabliczki mnożenia .

DSC03352DSC03351DSC03357DSC03350DSC03356DSC03353DSC03354DSC03355

Oto tegoroczni mistrzowie tabliczki mnożenia  : 

I miejsce –  Agnieszka Cier – kl. VI 

II miejsce    – Klaudia Górecka kl. VI

III miejsce – Paweł Pakuła  kl. V

IV miejsce – Hanna Kopycińska   kl. IV

V miejsce – Krystian Rabęda   kl. IV

VI miejsce – Kinga Story   kl.VI

Wszyscy otrzymali nagrody ufundowane przez SKO .

DSC03365DSC03366DSC03367

ROK   SZKOLNY  2014/15

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ” Kangur matematyczny”

Wyróżnienia otrzymali :

Bartosz Bychawski kl. II

Martyna Sarnowska kl. II

Karolina Fiedor kl. III

Agnieszka Cier kl. V

DSC02748

******************************************

KLASOWY   KONKURS  MATEMATYCZNY

Trwał od września  do  maja  .

Najlepszymi matematykami  w szkole są :

Marcel Grad – kl. VI

Agnieszka Cier – kl. V

Paweł Pakuła – kl. IV

DSC02311

Najlepsza w matematyce okazała się  klasa V .

DSC02312

Konkurs organizowała pani Anna Krupska .

******************************************************

W Wiosennym Turnieju Szachowym udział wzięło 22 uczniów z klas I-VI .

Oto zwycięzcy :

kategoria klasy I-III

I miejsce  Bartosz Bychawski -kl. II

II miejsce  Wiktoria Śliwińska – kl. II

III miejsce  Aleksander Dudzicki – kl. II

kategoria klasy IV- VI

I miejsce Norbert Traczykowski – kl. VI

II miejsce  Dawid Brzeziński – kl. VI

III miejsce  Marcel Grad – kl. VI

pizap.com14324783999791.jpg

Konkurs organizowała pani Emilia Boggero .

**********************************************************************************

Zwycięzcy szkolnego  konkursu fotograficznego

” Zwiastuny wiosny „

DSC01346

DSC01367DSC01366

Nagrodzeni : Karolina Fiedor  kl. III i Patryk Gagat kl. I , Joanna Charkiewicz kl. Ob

Pozostali uczestnicy konkursu : Jakub Kraszewski , Alicja Maszkowska,

Nikola Fiedor,Oskar Marszałek , Jarosław Nazaruk , Adrianna Szymko

otrzymali słodkie upominki od organizatorów :

p. Katarzyny Dziura i p. Krytyny Franc

***********************************************************************

KONKURS   POLONISTYCZNY  ” Liga Młodych Humanistów”

Dnia 4 marca odbył się etap szkolny konkursu .

zorganizowany przez p. Krystynę Mordasiewicz .

Celem konkursu było pogłębianie zainteresowań humanistycznych wśród uczniów klas IV-VI

oraz motywowanie ich do zdobywania i poszerzania wiedzy .

Nie było łatwo , gdyż zagadnienia wykraczały poza podstawę programową szkoły podstawowej .

Zwycięzcami zostali :

1. Marcel Grad kl. VI ( 92,5 pkt )

2.  Agnieszka Cier kl. V ( 87 pkt)

DSC01013

Uczniowie ci wezmą udział w powiatowym etapie  konkursu .

GRATULUJEMY i życzymy powodzenia  :)

***************************************************

MIKOŁAJKOWY  TURNIEJ  SZACHOWY

Turniej trwał od 2- 18 grudnia . Uczestniczyło ponad 20 uczniów z klas I-VI.

DSC00562

W kategorii klasy  I- III

I miejsce – Bartosz Bychawski kl. II

II miejsce –  Samuel Saryk   kl. II

III miejsce – Aleksander Dudzicki   kl. II

w kategorii klasy   IV- VI

I miejsce  – Dawid Brzeziński kl.VI

II miejsce –   Norbert Traczykowski   kl. VI

III miejsce –  Klaudia Wieczorek   kl. IV

Turniej prowadziła pani Emilia Boggero 

w ramach unijnego projektu  ” Jegłownickiej Akademii Nauki „

Relacja z przebiegu turnieju  – link niżej :

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-szkola-podstawowa-im.-obroncow-westerplatte-w-jeglowniku/turniej-szachowy

******************************************************

W piątek 19 grudnia odbyło się podsumowaniu konkursu plastycznego
„Ozdoba świąteczna „
Spośród trzech kategorii nagrodzono głównymi nagrodami wielu  autorów prac  .
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki .
Podczas kiermaszu sprzedano większość  ozdób świątecznych .

 Dochód ze sprzedaży w wysokości  122 zł przekazany  będzie  na potrzeby świetlicy szkolnej.

DSC00559

**************************************************************************

KONKURS PLASTYCZNY  ” Bombka SKO”

kliknij  linki niżej
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-szkola-podstawowa-im.-obroncow-westerplatte-w-jeglowniku/bombki-sko-nagrodzone-…
http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-szkola-podstawowa-im.-obroncow-westerplatte-w-jeglowniku/reklamujemy-nasze-sko-…-w-banku

 ******************************************************************

 FESTIWAL    SZTUKI   BOŻONARODZENIOWEJ

15-19 GRUDNIA

Tak wygląda hol szkoły  w świątecznej odsłonie .

DSC00457DSC00450DSC00445DSC00447DSC00451DSC00448DSC00453

 

*******************************************************

OGÓLNOPOLSKI  KONKURS  ORTOGRAFICZNY

15 grudnia w całej Polsce odbyło  się ” Dyktando ( nie tylko) dla Mistrzów” .

DSC00442DSC00443DSC00444

Pomysłodawcą dyktanda jest Instytut Rozwoju Oświaty .

Konkurs odbył się na trzech poziomach i  w dwóch etapach .

Dzisiaj był finał !

DSC00441

Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów z klas IV- VI :

Adrian Zawada , Agnieszka Cier, Kinga Story , Kacper Gajkowski,

Sandra Sierocka, Roksana Sokalska , Dawid Brzeziński,  Dawid Gniotek , Marcel Grad .

Dyplomy i nagrody otrzymali :

bliBez tytułu1234Bez tytułu11222

GRATULUJEMY !

*****************************************************************************

Drugoklasistki  Martyna Sarnowska i Anastazja Rzepiela

wzięły  udział w ogólnopolskim konkursie  organizowanym przez ” Gazetę Wyborczą „

” MATEMATYKA  WYGRYWA ! „

 764c7510-7a41-492d-b063-cd7328a61f83

Więcej szczegółów – link  niżej

http://www.szkolneblogi.pl/blogi/sko-szkola-podstawowa-im.-obroncow-westerplatte-w-jeglowniku/gra-matematyczny-labirynt-otrzymala-wyroznienie-..

 ****************************************************************************************************************************************

Konkurs plastyczny ” Noś odblaski- bądź widoczny”

Zwycięzcy konkursu to :

DSC00124

 Hanna Kopycińska  kl.III , Kacper Oleśkiewicz kl. III , Klaudia Rojek  kl. II,

Alicja Maszkowska  kl. I, Dawid Dębiński kl. IV , Szymon Bednarski kl.Ob, Aleksander Zwoliński kl. Oa

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę odblaski .

DSC00133

zwycięskie prace

DSC00127DSC00126DSC00130DSC00129DSC0012820141128608[1]DSC00125

DSC00132DSC00131

***************************************************************************************************************************************************

16 października obchodzony jest w Polsce  Dzień Papieski .

Z tej okazji odbył się w szkole  konkurs plastyczny :

” Św. Jan Paweł II w oczach dziecka „.

Konkurs zorganizowała pani Katarzyna Dziura .

20141020527[1]20141020535[1]

W20141020531[1]20141020536[1]20141020529[1]20141020534[1]20141020530[1]

W konkursie nagrodzeni zostali uczniowie :

Adrianna Szymko kl.IV , Weronika Drozdowska kl. III ,  Adrianna Ocipka  kl.II , Klaudia Rojek  kl. II , Karolina Jagucka kl. II

oraz Szymon Orędowicz i Aleksander Zwoliński z oddziałów przedszkolnych .

Test wiedzy o św. Janie Pawle II najlepiej napisała  klasa II i VI. Uczniowie tych klas otrzymali słodkie upominki.

DSC09841