Przedszkola „Bajkowy Dom” to miejsca w których dbamy o wszechstronny rozwój dziecka. Pragniemy aby innowacje pojawiające się w przedszkolach ukierunkowane były na szeroko rozumiany rozwój zainteresowań, odpowiadały potrzebom dziecka i sprzyjały atmosferze poszukiwań i odkryć.

„ Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa”                                                                                                                              Francis Scott Fitzgerald

BAJKOBUS

Wspólne wycieczki są dla nas kluczowym elementem przedszkolnej codzienności. Przedszkolaki uwielbiają podróże, odkrywają nowe miejsca, a tym samym nabywają nowe doświadczenia. Wspólnie odkrywają tajniki otaczającego ich świata, uczestniczą w życiu kulturalnym, bywają w teatrach i muzeach. Podróże w „Bajkowym Domu” są wesołe, pełne wrażeń i przeżyć. Cudownych emocji dostarcza dzieciom nasz środek transportu „Bajkobus”. Wesoły autobus budzi zachwyt przedszkolaków i napotkanych przechodniów.

JĘZYK ANGIELSKI
Przedszkolaki w „Bajkowym Domu” z językiem angielskim spotykają się codziennie. Ważne jest dla nas aby proces nauki poprzez zabawę był systematyczny. Z wiedzy i nabytego doświadczenia wiemy że tylko codzienne zajęcia z języka angielskiego pozwalają na osłuchanie się z językiem obcym, stopniowe rozwijanie umiejętności mówienia i rozumienia. Rozwija to u dziecka pewność siebie i mobilizuje do samodzielnego porozumiewania się. Język angielski towarzyszy naszym przedszkolakom w codziennym rozwoju i podczas każdej uroczystości przedszkolnej. Zaproszeni rodzice mają możliwość śledzenia postępów swojego dziecka.
WYDŁUŻONE GODZINY OTWARCIA PRZEDSZKOLA
Jesteśmy przedszkolem otwartym na potrzeby zarówno dzieci jak i rodziców. W związku z dojazdami i powrotami rodziców z pracy wydłużyliśmy godziny otwarcia przedszkola. 6.00-18.00
KUCHNIA
Kuchnia w „Bajkowym Domu” to paleta zapachów, smaków i różnorodności dań. Nasze ciocie niczym artystki codziennie rano przygotowują pejzaże pysznych potraw. Samodzielnie robią konfitury, pieką ciasteczka i lepią pierogi. To właśnie zapach gotowanej zupy, pieczonego ciasta i truskawek w kompocie stwarzają niepowtarzalny klimat i ciepło domowego ogniska.
PSYCHOLOG I LOGOPEDA
Nasza kadra to nauczyciele pełni zamiłowania do pracy z dziećmi. Ich poczynania są stale wspierane przez psychologa i logopedę. Specjaliści czuwają nad prawidłowym rozwojem wszystkich przedszkolaków. Spotykają się z rodzicami, są wielką skarbnicą rad i służą zawsze pomocą.
ZAJĘCIA Z  CERAMIKI
Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują dużą potrzebę ruchu, ale również ciekawość obcowania z różnymi formami ekspresji twórczej. Tworzenie daje im poczucie satysfakcji i sprawstwa. „Bajkowy Dom” aby sprostać wymaganiom najmłodszych zorganizował profesjonalną pracownię ceramiczną. Dzieci obcują z gliną i jej oprawą.

PLAC ZABAW                                                                                                                                                                       w naszych przedszkolach do dyspozycji dzieci są ogrody z placami zabaw. Dzieci codziennie bawią się na świeżym powietrzu, obserwują zmieniającą się przyrodę i dbają o swoich podopiecznych (kozy, kucyki). Korzystają z bezpiecznych i atestowanych zabawek ogrodowych, jeżdżą na rowerach, hulajnogach, grają w piłkę, budują zamki z piasku. Nasze drewniane ogrodowe domki z zjeżdżalniami, są miejscem ich twórczych zabaw i odzwierciedleniem dziecięcej wyobraźni. Wyznaczone jest również miejsce gdzie przedszkolaki oddają się ekspresji artystycznej, malując kolorową kredą chodnikową.