REKRUTACJA DO ŻŁOBKA
umowa i dokumenty dostępne w przedszkolu
INFORMACJE O ZAPISACH
Zapisy Dziecka do przedszkola Bajkowy Dom trwają przez cały rok kalendarzowy. Procedura zapisu: – wizyta w przedszkolu i spotkanie z Dyrekcją; – podpisanie umowy; – wpłata wpisowego; – wpisanie na listę.
 
ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
Nasze zajęcia to pierwsza poważna próba integracji z rówieśnikami oraz środowiskiem przedszkolnym. Dzieci przychodzą w towarzystwie mamy lub taty, czasem babci. W czasie zajęć dzieci otrzymają różnorodne bodźce wspierające jego rozwój i rozwijające zainteresowania, poprzez zabawę nawiąże pozytywne relacje z rówieśnikami, poznają Ciocie które poprowadzą grupy przedszkolne oraz interesujące, kolorowe zabawki będące wyposażeniem sal przedszkolnych i placu zabaw. Rodzice w czasie adaptacji poznają metody stosowane w przedszkolu i żłobku w pracy z dzieckiem, przez udział w zajęciach stworzą dziecku większe poczucie bezpieczeństwa pomagając w przełamaniu lęków przed nieznanym, poznają ogólne zasady funkcjonowania grupy przedszkolnej.
SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
Na początku nowego roku przedszkolnego organizowane jest spotkanie informacyjno – organizacyjne, na którym rodzice zapoznają się z programem pracy dydaktycznej oraz ważnymi wydarzeniami zaplanowanymi w danym roku.
SPOTKANIA W GRUPACH
W ciągu całego roku organizowane są indywidualne spotkania z wychowawcami grup, które stwarzają możliwość rozmowy o zachowaniu dziecka w przedszkolu i jego postępach.