Żłobek „Bajkowy Dom”, to miejsce, w którym profesjonalnie i z zaangażowaniem zajmujemy się opieką nad dziećmi w wieku od roku do 3 lat. Zapewniamy opiekę wychowawczą i wspomagamy indywidualny rozwój dziecka. Uczymy zabawy w grupie, dzielenia się z innymi, uczymy umiejętności niezbędnych w życiu codziennym. Pokazujemy jak samodzielnie się rozbierać i ubierać, myć rączki, korzystać z nocniczka i toalety. Uczymy samodzielnego jedzenia przy stolikach i zbierania zabawek. Cały program jak i zajęcia dopasowujemy do indywidualnych potrzeb dziecka, które u nas nigdy nie będzie się nudzić.

W co się bawimy?

W naszym żłobku zapewniamy zajęcia: dydaktyczne, manualne, indywidualne, ruchowe, muzyczne, relaksacyjne oraz naukę samodzielności i naukę jedzenia.

ZABAWY MUZYCZNE Zabawy przy muzyce, gra na instrumentach.

ZABAWY DYDAKTYCZNE Uczą twórczego myślenia, kojarzenia, pamięci, mowy – dlatego czytamy bajki, słuchamy piosenek, oglądamy obrazki , uczymy się wierszyków.

ZABAWY MANUALNO-KONSTRUKCYJNE Mają na celu uczenie sprawności manualnej, kształtują i rozwijają wyobraźnię, wspomagają koordynację ruchową – dlatego budujemy z klocków, ustawiamy piramidy, nakładamy elementy na piramidę, układamy pierwsze puzzle.

ZABAWY RUCHOWE Ćwiczenia ogólnorozwojowe, doskonalenie sprawności fizycznej, zabawy z elementami rzutu, celowania, taniec.

Zdrowo jemy:

Posiłki przygotowywane są w kuchni znajdującej się na miejscu w żłobku w Nowym Dworze Mazowieckim. Kuchnia wyposażona jest w profesjonalny sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne i wartościowe przygotowanie smacznych, domowych posiłków. Wszystkie dania przygotowywane są przez nas od podstaw, nawet te najbardziej pracochłonne jak: ciasta, dżemy czy pasztet. W ciągu dnia zapewniamy dzieciom 4 posiłki: śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. W razie potrzeby sporządzamy indywidualne diety.

Co każdy Przedszkolak posiadać powinien:

– szczoteczka do zębów, kubek, pasta; – śliniak; – podpisany worek z ubraniami na zmianę; – prześcieradło, koc i poduszka w poszewkach; – pieluszki (jeśli dziecko potrzebuje); – piżama w podpisanym worku; – kapcie.