Przedszkole „Bajkowy Dom” powstało w 2004 roku w Jabłonnie. Twórcza i kreatywna praca z dziećmi zyskała uznanie i akceptację wśród środowiska lokalnego. To właśnie rodzice obserwując zadowolenie oraz rozwój dzieci zmobilizowali nas do otwarcia palcówki w Nowym Dworze Mazowieckim .

Nasze placówki charakteryzują się przyjaznymi wnętrzami dostosowanymi do możliwości i potrzeb dzieci. W pracy z dziećmi dbamy nie tylko o odpowiednio wyposażone wnętrza, według naszej oceny dziecko powinno mieć kontakt z przyrodą, naturą, powinno przebywać często na świeżym powietrzu. Dlatego też każde przedszkole posiada duży ogród z placem zabaw.

Wszystkie nasze placówki spełniają wymogi Unii Europejskiej i Ministerstwa Oświaty w kwestii prowadzenia niepublicznych placówek przedszkolnych.

Bajkowe przedszkola posiadają własne zaplecza kuchenne, w których przygotowywane są posiłki dla przedszkolaków. Dieta dzieci jest odpowiednio zbilansowana i uwzględnia wszelkie medyczne wskazania co do żywienia najmłodszych. Warto wspomnieć, że posiłki przygotowywane są z produktów wykonanych przez nasze ciocie w kuchniach, należą do nich: pasztety, ciasta, dżemy, pierogi, drożdżówki, krokiety i.t.p.

Nasza kadra to 40 odpowiednio wykwalifikowanych i kompetentnych pracowników. To właśnie w kwestii wychowania i edukacji postawiliśmy wysoką poprzeczkę. Nauczyciele są pełni pasji, kreatywności i zaangażowania. Wzbogacają swój warsztat pracy poprzez liczne szkolenia, kursy oraz konferencje metodyczne. Dbają o dobry kontakt z dzieckiem, rozumieją i dostrzegają ich potrzeby. Kadrę nauczycielską wspierają specjaliści psycholog i logopeda.

Obecnie pod naszą opieką znajduje się 120 dzieci, a nasze grono stale powiększa się. Oferujemy duży zakres zajęć dodatkowych: rytmika, taniec, codziennie język angielski, ceramikę, zajęcia plastyczno-artystyczne, karate, grę na instrumencie. Ponadto nasz „Bajkobus” zabiera nas na liczne wycieczki, ukazując nam piękno kultury i otaczającego świata.

Przedszkole „ Bajkowy Dom” jest placówką nastawioną na szeroko rozumiany rozwój dziecka, tak aby poznało radość płynącą z zabawy, nauczyło się nawiązywać relacje z innymi dziećmi, z przyjemnością odkrywało i rozumiało otaczający go świat, nauczyło się samodzielności, zasad bezpieczeństwa oraz radzenia sobie z trudnościami, poznało nowe doświadczenia i odnosiło sukcesy. Każdemu dziecku stwarzamy szansę na miarę jego możliwości. Dążymy do tego, aby nasi wychowankowie osiągnęli gotowość szkolną i odnosili sukcesy w szkole.

Bo bajka  i baśń jest magicznym lustrem pozwalającym dziecku inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne i nie do pokonania